Tisková zpráva 19. 10. 2017

Jihostroj porazil Benátky nad Jizerou hladce 3:0

V úvodu prvního setu se Benátkám dařilo držet mírné bodové vedení. Jihostroj se pomaličku rozehrával a až střední část setu přinesla výrazný bodový odstup domácích.

V závěru přišla chyba Rybníčka na servisu, který tak připsal Budějovicím čtyřiadvacátý bod. Závěrečným esem se blýsknul polský smečař Pawel Halaba.

Druhý set zahájil domácí Jihostroj ve velkém stylu a hned v úvodu si vytvořil vedení 6:1. A velký bodový odstup si ponechal v celém průběhu setu. Poté Jihočeši mírně polevili na servisu, ale vyčníval iv důrazném útoku. Do koncovky ve druhém setu vstupovali domácí za stavu 20:11. Na hřiště přišel za Filipa Palguta druhý nahrávač Českých Budějovic Filip Kupilík. Set ukončil stav 25:13.

Do třetího setu vstoupil Jihostroj s nahrávačem Kupilíkem v základní sestavě. Benátky měly problémy s příjmem a následně se nedokázaly prosadit v útoku. Před koncovkou třetí sady, za stavu 19:13 pro Jihostroj, přišel na hřiště místo Halaby smečař Jirka Kraffer. Za stavu 22:17 přišel místo Křesťana mladý univerzál Šotola, který zazářil esem z podání. Chvíli potom Rybníček zaútočil do zámezí a třetí set byl u konce.

Vyjádření po zápase:

Pavel Třešnák (trenér Benátek nad Jizerou): Soupeř ukázal svoji velkou kvalitu a my jsme si s tím moc neporadili. Škoda vynucených chyb, které snižují kvalitu volejbalu, myslím celkově.

Martin Ticháček (kapitán Benátek nad Jizerou): Těžko se mi tento zápas hodnotí. Věděli jsme, že to dnes bude těžké. My nemáme přihráno, trápíme se a hrát do vysokých balonů, tak to je tady velmi těžké, protože Budějovice mají velmi dobrou obranu.

René Dvořák (hlavní trenér Jihostroje): Měli jsme opět velmi dobrou obranu, ale s útokem se trochu potácíme. Dnes to bylo i o motivaci. Na útoku mi chyběl větší důraz.

Radek Mach (kapitán Jihostroje): Nebyl to z naší strany nejlepší výkon, i když výsledek 3:0 se počítá. Trochu nám pokulhává souhra, ale naštěstí jsme schopni to vynahradit výbornou obranou a servisem. Musíme na tom dál a dál pracovat.

Jihostroj České Budějovice - Benátky nad Jizerou 3:0 (25:21,  25:13, 25:18)

Sestava Jihostroje: Palgut, Michálek, Todua, Halaba, Křesťan, Mach. Libero: Kryštof. Střídali: Fila, Kupilík
Hlavní trenér: René Dvořák

Sestava Benátek: Hudák, Nesvačil, Sukuba, Rybníček, Fučík, Ticháček. Libero: Sadílek. Střídali: Vachoušek
Hlavní trenér: Pavel Třešňák