Aktuální zpráva 16. 11. 2017

Jihostroj vstoupil do Českého poháru vítězstvím nad Ostravou 3:0

Do Českého poháru vstoupili Jihočeši domácím utkáním proti Ostravě. Vyrovnaný vstup do prvního setu provázely dlouhé výměny a vyrovnaný stav (6:6).

Jihostroj nastoupil v základní sestavě s mladým smečařem Kraffrem a zkušeným Michálkem. Na bloku dostali důvěru Todua a Ondrovič, na nahrávce Filip Palgut, na postu univerzála Filip Křesťan a na liberu Martin Kryštof. Ostrava dlouho držela s Jihostrojem vyrovnaný krok (11:11). V polovině prvního setu Jihostroj  odskočil o dva body (17:15), palubovku opustil Valerij Todua a na jeho místo přišel kapitán Radek Mach. Před koncovkou první sady Ostrava chybovala na podání. O třiadvacátý bod se postaral pevný dvojblok Michálek/Mach (23:20). Set ukončil kapitán Radek Mach rychlým útokem středem sítě (25:21).

Druhou sadu zahájila Ostrava chybou na podání, ale začátek setu opoět zdobila bitva o každý bod. Vstup do prvního oddechového času zařídil Jirka Kraffer, který připsal na stranu domácích osmý bod (8:5), poté se blýsknul skvělým servisem. Za vedení 15:8 poslal trenér René Dvořák na jihočeskou stranu Marka Šotolu (za Filipa Křesťana) a Filipa Kupilíka (za Filipa Palguta). Set ukončil nekompromisní dvojblok Todua/Kupilík.

Ve třetím setu zůstal na hřišti mladý Šotola s Kupilíkem. Úvod se vydařil Ostravě, která vedla a Jihostroj dorovnal skóre až za stavu 7:7. Poté už převzali otěže zápasu opět Jihočeši a do koncovky třetí sady vstupovali s dvoubodovým vedením. Jedenadvacátý bod připsal Marek Šotola, dvaadvacátý Jirka Kraffer. V samotném závěru ještě vystřídal nahrávače Kupilíka Filip Palgut. Set ukončil Valerij Todua.