Hráči Jihostroje rozdávali podpisy na náměstí

4.9.2017Blanka Popelková

V pondělí 4. záři, po celý první školní den, vyrostl na českobudějovickém náměstí sportovní jarmark, kde si každý sport postavil své sportoviště, aby trenéři a členové oddílů mohli právě ten svůj sport přiblížit dětem, které se v tomto období rozhodují a volí si sportovní kroužky.

Hráči Jihostroje rozdávali podpisy na náměstí

A při této velkolepé sportovní akci nemohl chybět ani volejbalový klub, který se ještě před prázdnimani na českobudějovické radnici pochlubil ziskem mistrovského titulu a zlatými medailemi. Velký zlatý pohár, který volejbalisté v sezoně 2016/17 vyhráli, volejbalovému stánku dominoval. 

"Trenéři se snaží dětem představit svůj sport, nalákat je a zjistit, jestli k tomu mají vlohy. Hodně dětí bylo moc šikovných," říká šéftrenér mládeže VK České Budějovice  Vojta Zach, který dnes po celý den vysvětloval dětem, jak se hraje volejbal.

Na dlažebních kostkách náměstí Přemysla Otakara II., hned vedle Samsonovy kašny,  dnes ráno vyrostlo dětské volejbalové hřiště, na kterém si i ti nejmenší vyzkoušeli základní volejbalové údery. "Děti si dnes hlavně vyzkoušely odbíjení prsty a podání. Máme na to speciální odlehčené míče pro ty nejmenší, ale vlastně pro všechny volejbalové kategorie máme pomůcky," dodává Vojta Zach.

Zájem o volejbal je v Českých Budějovicích veliký, to v mládežnickém volejbale pociťujeme hodně a tato akce "Náměstí se hýbe!" tomu jen přispívá. Cílem je přilákat děti ke sportu a na jednom místě jim ukázat všechny sporty, které v tomto městě děti mohou dělat.


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.