Aktuální zpráva 22. 10. 2016

Jako první bude Jihostroj ve Sportovní hale hostit Příbram

Po úvodním utkání nového ročníku UNIQA volejbalové extraligy se hráči Českých Budějovic představí také před vlastním publikem. A hned první souboj bude stát za to. Proti Jihostroji se postaví VK Euro Sitex Příbram i s bývalým českobudějovickým liberem Davidem Juračkou. Zápas začíná v pondělí 24. října ve 20:00.

Příbram prošla před sezonou zásadní proměnou, od které si slibuje útok na vyšší příčky extraligové tabulky a zásadnější roli v následném play-off. Ze středních Čech odešli blokaři Tomáš Anděl a Daniel Kohlmann, nahrávači Vili Kasper Vuorinen a Jakub Ulč a českobudějovickým fanouškům dobře známý smečař Petr Šulista, který se vydal do Ostravy. Citelným oslabením je pak zcela jistě konec trenéra Reného Dvořáka, který se stal asistentem kouče Jana Svobody v Jihostroji.

Vedení Příbrami však na hráčském trhu nalezlo adekvátní náhrady, jež by měly celek táhnout v cestě za dobrými výsledky. Klíčovým mužem by se měl stát slovenský reprezentační nahrávač Filip Palgut, tvrdit muziku určitě bude ruský blokař Dmitrij Šestak, který si zahrál například po boku jednoho z nejlepších volejbalistů – Earvina Ngapetha. Kádr doplnili také finský smečař Antti Poikela či blokaři Martin Mach a Vladimír Mikulenka.

Hned v úvodním hracím kole se Středočechům podařilo bodovat. Na hřišti Ostravy dvakrát dotáhli ztrátu setu a připsali si do tabulky první bod. Zkrácená sada ale nakonec jasně vyzněla pro domácí 15:8. První utkání v sezoně, domácí byli lepší na servisu a přihrávce a z toho vyplývaly bodové situace, které domácí lépe ubránili. Je to pro nás zklamání, chtěli jsme utkání vyhrát,“ neskrýval drobné rozčarování trenér Příbrami Martin Kop.

Radost z úspěšně zvládnutého zahajovacího duelu nové extraligové sezony zase byla znát na straně Českých Budějovic. U hráčů se sice na palubovce ČZU Praha objevila nervozita hned na začátku, kdy ztratili set poměrem 20:25, ale poté už se naplno projevil potenciál nového univerzála Sebastiana Geverta, který výraznou měrou pomohl k výhře 3:1 na sety.

„Jako každý první zápas v sezoně byl ze začátku se spoustou chyb a velkou nervozitou. Domácí zaslouženě vyhráli první set. My jsme se v dalších setech zlepšili jak na servisu, tak i v útoku, což vedlo k našemu vítězství v zápase,“ těšilo po utkání lodivoda Jihostroje Jana Svobodu. K dalšímu soupeři je však obezřetný. Je to jediný tým, se kterým jsme se mohli dvakrát konfrontovat. Známe jeho sílu. Je to jedno z družstev, které bude šlapat loňským semifinalistům na paty,“ doplňuje Svoboda.

První domácí střetnutí v novém ročníku UNIQA volejbalové extraligy se rozehraje ve Sportovní hale netradičně v pondělí 24. října ve 20:00. Bude jej řídit rozhodcovská dvojice Hudík – Dušek. V případě, že nemůžete být přímo v hledišti, bude k dispozici přímý přenos na portálu TVCOM.cz nebo na stanici ČT sport.