Jihostroj porazil v přípravném utkání Příbram 3:1

9.9.2017Blanka Popelková Foto: Jan Škrle

Hráči českobudějovického Jihostroje ve čtvrtek odehráli přípravné utkání proti Příbrami. Na hřišti se postupně vystřídali všichni hráči.

Jihostroj porazil v přípravném utkání Příbram 3:1

Hlavní trenér českobudějovického celku René Dvořák prozradil o aktuální přípravě více v následujícím rozhovoru.

V jaké sestavě Jihostroj v Příbrami nastoupil?

V přípravném utkání proti Příbrami jsem stavěl hráče tak, aby si každý zahrál. Nerozhodovalo, kdo začínal, protože jsem to měl připravené tak, aby si každý zahrál polovinu času, které jsme na tento přípravný zápas měli. Hráli jsme čtyři sety, takže si každý zahrál dva sety - plus mínus několik míčů. Samozřejmě, viděli jsme se poprvé na hřišti, takže jsme se sehrávali.

Čemu se teď na hřišti nejvíce věnujete?

Nacvičovali jsme souhru v děleném tréninku, souhru blokařů v jednom tréninku a souhru smečařů a univerzálů v druhém tréninku, takže jsme se na hřišti v šestce sešli poprvé. Svým způsobem jsme zkoušeli jen nějakou variantu souher a je před námi ještě daleká cesta. Na hřišti se vystřídali naprosto všichni hráči. 

Jihostroj porazil Příbram 3:1 na sety. Co vás dovedlo k vítězství, v čem jste dominovali? 

Ten zápas vůbec nebyl o výsledku, šlo o to, abychom se na hřišti potkávali v souhře nahravačů se smečaři. Měli jsme lepší obranu a tím jsme zvítězili. Statistika ukázala, že jsme měli za čtyři sety 14 bloků a Příbram jen 5. Také to bylo útokem, tam statistika také ukázala lepší procenta. To ukazují čísla a já to teď zatím hodnotím jen podle čísel. 

A po zdravotní stránce jsou všichni hráči Jihostroje v pořádku?

Po zdravotní stránce jsou prakticky všichni v pořádku. Někteří hráči jsou více unavení a někteří méně. Ti, kteří absolvovali tento měsíční blok fyzické přípravy - jsou nerozehraní. Reprezentanti jsou na tom trošičku lépe, protože nejsou tak zatuhlí z fyzické přípravy. 

Jaký je program dalších přípravných zápasů?

Budeme hrát s Odolenou Vodou doma i venku. Měli jsme hrát 19. září s Brnem, ale bohužel mi zavolal trenér Brna, že upřednostní jiný program, tak se budu snažit sehnat na 19. září jiného soupeře na přátelské utkání nebo modelovaný trénink.

Také vás čeká 15. a 16. září Mezinárodní turnaj v Liberci, co od něj očekáváte?

Bude to konfrontace s cizím volejbalem (se švýcarským Nafels a německým Netzhoppers) a samozřejmě konfrontace s největším aspirantem na titul - Libercem, který už je také pohromadě. A také s Karlovarskem, které je aspirantem na medailová umístění. Znovu ale připomínam, že hráči se teprve poznávají. Máme oba nahrávače nové, takže nám bude trvat nějaký čas, než se sehrajeme. Pro nás to bude další test a další spíše tréninkové zápasy. Na soupeře moc nehledíme, spíš se musíme dívat na vlastní hru, abychom vstoupili do extraligy co nejlépe sehraní.
Autor: Blanka Popelková
 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.