Pohár, čt 11. 1. 2018, 18:00
Volejbal Brno
3:1
25:22,25:23,18:25,25:22

Domácí Budějovice nastoupily do čtvrtfinále Českého poháru v obměněné základní sestavě s nahrávačem Filipem Kupilíkem a s blokaři Radkem Machem a Petrem Ondrovičem. Na smeči dostal důvěru od kouče Dvořáka Petr Michálek a Tomáš Fila, na postu univerzála Filip Křesťan. Libero již tradičně patřilo Martinu Kryštofovi.  Týmu chyběl zraněný Pawel Halaba, který má problémy s nataženým svalem.

Jihostroj si držel po celý první set vedení v sadě. Brno se snažilo nepříznivý stav zvrátit, ale Jihočeši si koncovku pohlídali. Útočně zářil Filip Křesťan. První set zvítězil Jihostroj poměrem sady 25:22.

Ve druhém setu se hra vyrovnala. Brno dobře útočilo i bránilo a stav byl vyrovnaný (11:11). Poté přišel na servis Tomáš Fila a Jihostroj šel do vedení (13:11). Výborně útočil Křesťan, který zařídil čtrnáctý bod a o patnáctku se postaral Petr Michálek. Před koncovkou sady přitlačil Jihostroj na servisu a odskočil do tříbodového vedení (21:18). V samotném závěru se výborným servisem blýskl brněnský univerzál Okosanovič a místo Michálka přišel smečař Jirka Kraffer. Druhá sada skončila nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Ve třetím setu zůstal na hřišti místo Petra Michálka Jirka Kraffer. Ale třetí sada nezačala pro Jihostroj vůbec dobře. Do prvního oddechového času vstupovalo hostující Brno za vedení 8:5. Brněnští se zvedli ve všech herních činnostech a za nepříznivého stavu pro Jihostroj (8:14) přišel místo Ondroviče blokař Todua. A střídání pokračovalo, protože po druhém tech. oddechovém čase se vrátil na hřiště Petr Michálek (místo Jirky Kraffera) a za nahrávače Kupilíka přišel Palgut.  Ale střídání nepomohlo a Brno zakončilo třetí set vítězstvím 25:18.

Ve čtvrtém setu se stav přeléval ze strany na stranu a až polovině sady Jihostroj odskočil do vedení (16:10). Před koncovkou přišel na servis místo Fily Kraffer, ale podával pouze do zámezí.  Za stavu 20:18 vzal domácí trenér René Dvořák oddechový čas.  Poté jihočeský trojblok (Kupilík, Mach a Michálek) připral jedenadvacátý bod. V závěru přišel místo Toduy Ondrovič (23:21) a Tomáš Fila se postaral o mečbol. Závěrečný jihočeský bod z podání první klání pohárového utkání ukončil.

Čtvrtfinále Českého poháru:

11. 1.  2018      Jihostroj Č. Budějovice - Volejbal Brno   3:1 (25:22,25:23,18:25,25:22)

Sestava Jihostroje: Kupilík, Křesťan, Michálek, Fila, Ondrovič, Mach, libero: Kryštof. Střídali: Kraffer, Todua, Palgut.

Sestava Brna: Boula, Okosanovič, Mendoza, Richard, Handlíř, Pražák, libero: Weber. Střídali: Hrazdira