Shrnutí zápasu 22. 12. 2020

Jihostroj v Beskydech potvrdil roli lídra tabulky

Poslední předvánoční zápas odehrál Jihostroj až v dalekém Frýdku-Místku. Beskydy byly na domácí palubovce dosud neporaženy, ale českobudějovický tým jim nedal nejmenší šanci tuto bilanci udržet. Jihočeši měli už od úvodních míčů jasně navrch. První set vyhráli 25:13, druhý 25:19 a ve třetím se opět domácí nedostali ani na 15 bodů. Jihostroj tak získal další tři body a vánoční svátky prožije v čele tabulky UNIQA extraligy.
16. kolo, út 22. 12. 2020, 16:00
Black Volley Beskydy
0:3
13:25, 19:25, 14:25

Black Volley Beskydy: August, Dolgopolov, Mečiar, Široký, Romanutti, Krysiak, libero Moník. Střídali: Prokůpek, Pospíšil, Mišek, Kristian

VK Jihostroj České Budějovice: de Amo, Stoilovič, Mach, Schouten, Michálek, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Zmrhal

Nejvíce bodů: Prokůpek 12, August 8, Pospíšil 6 – Schouten 14, Mach, Ondrovič a Stoilovič všichni 8

Útoky: 31:31

Esa: 4:6

Bloky: 3:13

Chyby soupeře: 8:25

Rozhodčí: Pecháček a Spáčil

Začátek zápasu se lépe povedl hostům. Trenér domácích Jakub Salon se snažil nepříznivý vývoj zastavit poprvé time-outem již za stavu 2:5. Hosté celý set tlačili domácí výborným servisem a postupně si vybojovali až sedmibodový náskok. Beskydům nepomohlo ani střídání, kdy do hry zasáhli hned tři místní odchovanci - univerzála Romanuttiho vystřídal Prokůpek, nahrávače Dolgopolova mladý Tom Mišek a smečaře Mečiara třetí domácí mladíček Pospíšil. Beskydům to však nepomohlo ke zvratu ve skóre a České Budějovice hrající v pohodě a v podstatě bezchybně bez větších potíží v setu zvítězily 25:13.

Druhý set začal vyrovnaně, s výrazně větším nábojem a pohlednějším volejbalem. Až do stavu 12:12 se bojovalo o každý míč. Pak při podání kapitána hostů Macha Budějovice bodově odskočily a náskok si s přehledem uhlídaly až do vítězného konce.

Do třetího setu nastoupily Beskydy opět s několika mladými hráči už v základní sestavě, ale překvapení se nekonalo. Hosté svou kvalitní hrou založenou na výborném servisu a koncentrované obraně měli po celou dobu vývoj skóre pod kontrolou a bez větších dramat dotáhli set i celý zápas do vítězného konce.

Autor: Alice Zemanová

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): Soupeř byl jednoznačně lepší, potvrdil svoji kvalitu a my jsme prohráli.

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): Hosté byli od začátku lepší ve všech herních činnostech, jak v útoku, tak na přihrávce a zejména na servisu a udrželi si tuto úroveň po celou dobu zápasu a zaslouženě vyhráli.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Myslím, že jsme uštědřili pěknou vánoční nadílku místnímu klubu. Hráli jsme dobře, výborně jsme bránili, dávali jsme dobrý servis. Beskydy nadělaly spoustu chyb na útoku, nepřihrály si. Svým způsobem nám to usnadnily svými chybami, ale my jsme hráli pěkně na konci roku. Fakt hrajeme v pohodě.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Jsem hrozně rád, že jsme zvládli tenhle zápas za tři body. Hlavně bych chtěl pochválit kluky, protože zvládli celou dobu hrát soustředěně a dodržovat pokyny v obraně. Také jsme byli výborní na servisu.