Shrnutí zápasu 7. 3. 2021

Jihostroj ovládl i druhý čtvrtfinálový zápas

Druhý zápas čtvrtfinále se odehrál na palubovce Odoleny Vody, kde mohl soupeř využít domácího prostředí ke zdramatizování série. Jihostroj však od začátku utkání mířil za vítězstvím a nedal Odolce šanci. První dva sety jsme vyhráli vysokým rozdílem – shodně 25:15 a ve třetím setu jsme jen stvrdili hladké vítězství. Jihostroj vede v sérii 2:0 na zápasy a ve středu si může zajistit postup do semifinále!
Čtvrtfinále – 2, ne 7. 3. 2021, 18:00
AERO Odolena Voda
0:3
16:25, 15:25, 18:25

AERO Odolena Voda: Svoboda, Taylor, M. Démar, Holubec, Hladík, libero Hadrava. Střídali: Vachoušek, Horák, Vanags, Holčík

VK Jihostroj České Budějovice: de Amo, Michálek, Ondrovič, Schouten, Stoilovič, Todua, libero Kryštof. Střídali: Rejlek, Polák

Nejvíce bodů: L. Demar 8, Hladík 7, Vachoušek 5 – Schouten 22, Michálek 11, Todua 8

Útoky: 24:40

Esa: 2:7

Bloky: 4:5

Chyby soupeře: 19:23

Rozhodčí: Dušek a Činátl

Jihostroj do utkání vstoupil mnohem lépe a tlačil servisem domácí přípravu útoku dál od sítě. Českobudějovičtí se prosazovali i přes bodové situace a vedli o čtyři body. AERU se podařilo několikrát stáhnout náskok hostů na jeden bod, ale ti ho vzali rychle zpět. Rozhodující moment přišel při Schoutenovu servisu, který hodně škodil domácím hráčům, kteří nebyli schopni odztrátovat. Jihostroj vyhrál první set.

I do druhého setu měli hosté díky servisu de Ama lepší vstup a rychle vedli. Přes polovinu setu se prakticky ztrátovalo, ale hosté vedli větším rozdílem. Budějovice si konec setu pohlídaly a nebylo pochyb o tom, kdo druhý set vyhraje. Domácí tým se stále trápil v útoku.

Třetí set už začal více vyrovnaně, ale znovu se brzy do tříbodového vedení dostali hosté z Českých Budějovic. Domácí se snažili, ale na skvěle hrající hosty to nestačilo. V polovině setu se znovu dařilo Jihostroji uhrávat bodové situace a pohodlný náskok byl na světě. Konec setu se doztrátoval a Jihočeši si odvezli zaslouženou výhru 3:0 a vedení v sérii 2:0 na zápasy.

Autor: Tomáš Havlát

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): My jsme měli jednoznačný cíl – dávat kvalitní servis. To se nám dařilo výborně. Díky tomu jsme odtlačili Odolku od sítě, vůbec jsme ji nenechali hrát středem, a tím jsme měli usnadněnou obranu. Čekali jsme, že bude Odolka doma trochu více vzdorovat, ale my jsme jí to naším servisem skoro vůbec nedovolili. Pokud máte jasně lepší servis než soupeř, tak nemůžete prohrát. Tam byl základ našeho vítězství.

Filip Rejlek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Náš tým podal velmi koncentrovaný výkon, do detailu jsme plnili taktiku, kterou určil trenér. Výkon byl podložený velmi kvalitním servisem a obranou, takže doufám, že takto budeme pokračovat i dál a ve středu sérii ukončíme.

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): Zápas byl podobný tomu v Českých Budějovicích. V prvním setu jsme drželi krok, ale od té doby rozhodla kvalita servisu a přihrávky. V obou těchto činnostech byly Budějovice lepší. Jako tým jsme nehráli dobře, možná jediný Standa Vachoušek zaslouží pochvalu za svůj výkon.

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): My jsme předvedli alespoň o něco bojovnější výkon než v prvním zápase. Dokud nebudeme hrát na hranici svých možností ve všech aspektech hry, tak zkrátka Budějovice porážet nebudeme. Gratuluji hostům k vítězství.