Shrnutí zápasu 22. 3. 2021

Jihostroj vybojoval první semifinálový duel v tie-breaku!

První semifinálové utkání bylo bitvou se vším všudy. Nechyběly emoce a vypjaté koncovky setů, které by přiváděly diváky do varu. Jihostroj prohrával 0:1, ale v následných dvou sadách byl úspěšnější. Čtvrtý set vyhrál Liberec, a rozhodnout tak musel tie-break. Oba týmy hrály parádní volejbal a tahaly se o každý míč. V koncovce rozhodujícího setu byl nakonec lepší Jihostroj, který si vybojoval vedení 1:0 na zápasy!
Semifinále – 1, po 22. 3. 2021, 18:00
VK Dukla Liberec
3:2
24:26,25:19,32:30,22:25,15:12

VK Jihostroj České Budějovice: Ondrovič, Schouten, Stoilovič, Todua, de Amo, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Rejlek, Polák, Zmrhal

VK Dukla Liberec: P. Šulista, Veselý, M. Kriško, T. Kriško, Leikep, Srb, libero Kopáček. Střídali: Pavlíček, Šafranovič, Štokr, Suda

Nejvíce bodů: Schouten 27, Stoilovič 19, Ondrovič a Michálek oba 13 – M. Kriško 30, Leikep 16, T. Kriško 12

Útoky: 59:60

Esa: 12:6

Bloky: 17:11

Chyby soupeře: 30:35

Rozhodčí: Grabovský a Kovář

Hned od počátku prvního zápasu se hrál vyrovnaný volejbal. Oba týmy předváděly soustředěný výkon a tlačily do servisu. Vynikal hostující Michal Kriško, který složil za první set nejvíce balonů. Z domácích se na bloku dařilo Ondrovičovi, který dvakrát ukázkově zablokoval útok Libereckých. Hosté hráli velmi dobře na útoku a prosazoval se i blokař Leikep. Přestože v závěru setu byly úspěšné hned tři podání domácího Stoiloviče, napínavou první sadu nakonec dotáhl do úspěšného konce Liberec, který vyhrál 26:24.

Ve druhém setu se pokračovalo v naprosto vyrovnaném volejbale. Obě mužstva byla skvěle takticky připravena a rozdíl hrály jen detaily. Vynikající výkon předváděl Stoilovič, který byl zodpovědný na příjmu a vycházely mu i útočné akce. Domácí položili několik balonů zásluhou Michala a Tomáše Kriškových, ale v klíčových chvílích se dařilo více Jihostroji. Rozehrál se Schouten, který dokázal zužitkovat nahrávky de Ama, a celkem si v druhém setu připsal sedm bodů. I díky jeho příspěvku domácí srovnali krok – 25:19.

Na začátku třetího setu se dostali hosté do trháku. Domácí hráči zbytečně chybovali na útoku a scházela jim lehkost, kterou proplouvali ve čtvrtfinále. Liberec ale nadějné vedené neudržel dlouho. Univerzál Jihostroje Schouten útočil několikrát úspěšně a postupně se domácí dostali do vedení. Závěr setu byl neuvěřitelně vyrovnaný. Rozhodnuto bylo až za stavu 32:30 pro České Budějovice.

Všem, kteří měli štěstí vidět tuto bitvu na vlastní oči, muselo být líto, že zápasu nemohou přihlížet diváci. I ve čtvrté sadě totiž pokračoval zápas ve velmi atraktivním tempu a vyrovnaném skóre. Domácí se snažili ukončit zápas co nejrychleji, ale hosté byli proti. Zejména hostující Michal Kriško měl skvělou formu a sypal míče na polovinu Jihostroje. Hned devět z jeho četných útoků skončilo bodem pro Liberec, což rozhodlo o vítězi čtvrté sady – 25:22 pro hosty.

Utkání tak dospělo až do tie-breaku, který tomuto vyrovnanému utkání slušel. I v pátém setu se hrálo vyrovnaně a k vítězství měly blízko oba týmy. V koncovce byl ale přece jen úspěšnější domácí Jihostroj. Výborný tie-break odehrál Todua, který zablokoval Krajčoviče a výrazně přispěl k výhře Jihostroje 15:12.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Já jsem strašně rád, že jsme vyhráli, protože Liberec hrál výborně. Parádně zahrál Michal Kriško, který snad za pět setů nezkazil jediný balon. Neskutečným způsobem se držel na útoku a také dobře servíroval. Liberec ukázal, že má kvalitní mužstvo. Byl to boj, ale my jsme prostě zápas ubojovali. Negativní vliv na náš výkon měla dlouhá pauza mezi čtvrtfinále a semifinále.

Filip Rejlek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Byla to bitva hodná semifinále. Velmi vyrovnaný zápas. Na nás se podepsala zbytečně dlouhá dvanáctidenní pauza, ale zápas jsme nakonec zvládli skvěle. Ze začátku nám nešel servis, ale to bylo dané spíše zmíněnou pauzou mezi čtvrtfinále a semifinále. Chyběl nám zápasový rytmus. Postupem času jsme se z toho dostali a teď si myslím, že budeme lepší a lepší. Jsem rád za úspěšný vstup do semifinále play-off.

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec Naprosto vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly detaily. Ve všech setech se bojovalo o každý míč. Řekl bych, že domácí byli trochu lepší na servisu a v klíčových momentech si jím pomohli. Bohužel jsme první zápas prohráli a o to lépe se musíme připravit na naše domácí utkání.

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Krásné a vyrovnané utkání. Je opravdu škoda, že tady nejsou diváci. Jsem si jistý, že tenhle zápas by si užili. Servis Jihostroje jsme docela dobře ustáli. Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly drobné chyby. Už se těšíme na odvetu do Liberce.