Budvanska Rivijera Budva
VK Jihostroj České Budějovice
3:0
25:18,25:18,25:15
Čas: 67 minut. Nejvíce bodující hráči: Rozhodčí: Knizhnikov (Rusko), Altiparmak (Turecko).

Nepříliš povedeným utkáním zahájili hráči Jihostroje letošní ročník Ligy mistrů. Na zápas do Budvy odjeli již ve středu ráno a doufali, že z destinace, kterou již znají z loňského roku, přivezou alespoň nějaké body. Proti však byl posílený kádr domácího týmu, který soupeře předčil skoro ve všech činnostech a již od prvního setu si přesvědčivě kráčel pro vítězství.

I když se černohorský kádr skládá zejména z nejlepších domácích hráčů, tak nejjasněji zářící hvězdou Budvy byl italský nahrávač Falaschi, který svým spoluhráčům servíroval míče výhradně na jednoblok.

Jelikož Budva byla lepší i v přihrávce, tak se pro naše středové hráče stala prakticky neubránitelná a z tohoto faktu, ke kterému se přidala i špatná přihrávka Jihočechů, plynul velký bodový rozdíl na konci všech tří setů.

Jihostroj v úvodu každé sady držel krok, ale pak domácí přitlačili na servisu a odskočili na čtyř až pětibodový rozdíl, který hosté již nebyli schopni stáhnout.

Naprosto nejhorší byl v tomto ohledu set třetí, kde Jihostroj dostával esa i z poměrně lehkých servisů a zastavit se to nepodařilo ani střídajícímu Michálkovi, který v loňské sezoně působil v play off na postu libera. V poslední sadě tak domácí uštědřili Jihočechům drtivou porážku 25:15.