Shrnutí zápasu 7. 11. 2013

Jihostroj favorita nezaskočil a body ze Rzeszówa neveze

Českobudějovický volejbalový tým bohužel nenapodobil tým Budvy a ve Rzeszówě nezískal do tabulky Ligy mistrů žádné body. Druhý set naznačoval, že polský celkem není neporazitelný, třetí a čtvrtá sada už ale zase byla v režii domácích favoritů.
LM, st 6. 11. 2013, 20:30
Asseco Resovia Rzeszów
3:1
22, -22, 16, 16

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Schops, Akhrem, Veres, Perlowski, Ticháček, libero Penchev. Trenér Andrzej Kowal.

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sobotka, Habr, Kriško, Michálek, Kuliha, libero Hupka. Střídali Zapletal a Fila. Trenér Jan Svoboda.

Čas: 100 minut. Rozhodčí: Alksnis (Lotyšsko), Murulo (Estonsko). Nejvíce bodující hráči: Kriško 24, Akhrem 16. Diváci: 3500.

V prvním setu podle očekávání zvítězili domácí hráči, nicméně skóre se nezastavilo na nijak hrozivém čísle, a to sice na stavu 25:22.

Hned vzápětí v druhé sadě však Jihočeši poznali, že polský tým není neporazitelný. Ve střední části setu přišel na servis Michal Kriško a zajistil svým kvalitním podáním náskok o čtyři body.

Tento rozdíl ve skóre se Budějčákům dařilo udržet až do koncovky, a i když si mírně několika nepřesnostmi zkomplikovali hladký průběh tohoto setu, tak se jim podařilo urvat si sadu pro sebe ve stejném poměru, jako tu první Rzeszów.

V průběhu druhého setu se na hřiště soupeře dostal reprezentační nahrávač České republiky Lukáš Ticháček. Bohužel pro Jihočechy to na Poláky zapůsobilo jako živá voda a ve třetí sadě Jihostroj smetli 25:16.

I do čtvrté sady vstoupili domácí velmi nahecovaní a Jihostroji se pomalu bortila celá jeho hra. Za prakticky nezvratitelného stavu 16:6 přišel na hřiště ještě druhý českobudějovický nahrávač Petr Zapletal, kterému se však bohužel nepodařilo rozjetého favorita skupiny C přibrzdit a hosté tak podlehli Rzeszówu podruhé v utkání 25:16.

„Začali jsme velmi dobře. Michal Kriško nám prakticky odtáhl první dva sety. Tlačili jsme servisem a moc jsme nekazili, hodně míčů se nám podařilo zablokovat a vůbec bych řekl, že naše hra byla velmi kvalitní. V dalších dvou setech jsme hůř přihrávali a soupeř nás začal tlačit nepříjemným servisem. Středoví hráči nás začali blokovat a my jsme nebyli schopni reagovat na pipe,“ zhodnotil průběh utkání ihned po zápase manažer Jihostroje Stanislav Pochop.

Trenér Jihostroje Jan Svoboda: "V tomto zápase jsme měli jistou naději na úspěch, ale propásli jsme ji. Očekávali jsme těžké utkání. Především kvůli tomu, že Rzeszow v minulém kole prohrál doma s Budvou a nutně potřeboval body. Rzeszow byl lepší v útoku a na příjmu. Rozdílové body taktéž udělal podáním domácí univerzál Jochen Schops."

Trenér Rzeszowa Andrzej Kowal: Musím souhlasit s naším kapitánem, že náš dnešní výkon nebyl tak ohromující a na který jsou naši fanoušci zvyklí. Ale důležité jsou pro nás body. Dnes nám velice dobře fungovaly plachtící podání Nowakowskiho a Perlowskiho. Teď se budeme soustředit na naši domácí soutěž a v prosinci opět přepneme na Ligu mistrů."