Mládež a ženy

Chlapci

Volejbalová mládežnická sezona 2015/2016 je minulostí a tak zrekapitulujme sezónu minulou a nahlédněme do sezóny příští  2016/2017

VK České Budějovice patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější kluby ČR ve výchově mládeže. Minulou sezonu navštěvovalo tréninky klubu více než 150 žáků, kadetů a juniorů. Během celé sezony se hráči zúčastnili všech soutěží v jednotlivých věkových kategoriích jako turnajů v Barevném minivolejbale, Českého poháru žáků, Mistrovství republiky žáků, Extraligy kadetů a Extraligy juniorů. Novinkou posledních dvou sezón je Mistrovství republiky mladších žáků, do kterého se náš tým také probojoval.  

V Extralize kadetů a juniorů se mladíci probojovali v obou soutěžích do finálových turnajů, kde bohužel nedosáhli na medailové umístění.  Nicméně v klubu momentálně vyrůstají velmi perspektivní mladí hráči, kteří již na konci loňské sezóny nakoukli do A mužstva. Jednalo se o Josefa Poláka (blokař 1999), který odehrál poslední kolo play-off (boj o bronzovou medaili). V letošní sezóně by měli dorostenci ukázat nabité zkušenosti z loňské sezóny a porvat se o medailové umístění, jak v Extralize juniorů tak i v Extralize kadetů.

VK České Budějovice letos ve spolupráci s VSK Český Krumlov přihlásil další dorosteneckou soutěž a to 1. Ligu juniorů (druhá nejvyšší juniorská soutěž), která má poskytnou prostor pro získání tolik potřebných herních zkušeností našim mladým hráčům. 

 Volejbalové léto v Českých Budějovicích bylo letos velmi bohaté na volejbal. Nejprve se uskutečnil festival barevného minivolejbalu, kde se na konci června utkalo o postup do republikového finále na 800 dětí. Poté České Budějovice hostily Turnaj Olympijských nadějí, kterého se zúčastnilo 6 dámských družstev (Rusko, Česko 2000, Česko 2002, Maďarsko, Slovensko, Polsko) a 6 chlapeckých družstev (Finsko, Česko 1999, Česko 2001, Slovensko, Maďarsko, Polsko). Dámský turnaj vyhráli dámy z České Reprezentace, když ve finále porazili favorizované Rusky. Chlapci skončili na třetím místě když v rozhodujícím utkání nezvládli v tiebreaku duel s Finskem a hráli tak o 3 až 4 místo. Obě tyto akce klub zásadním způsobem organizoval a přinesl tak do města jak podívanou na nejmenší hráče a hráčky, tak volejbalovou podívanou reprezentační úrovně a to všechno v roce olympijských her v Riu. 

Poděkování patří také Základní škole Oskara Nedbala, se kterou klub velmi úzce spolupracuje již řadu let. Díky této oboustranně prospěšné spolupráci dosahuje jak škola, tak i klub, velmi slušných sportovních výsledků. Řediteli školy Mgr. Poláčkovi patří za jeho podporu velké díky. Díky je třeba také říci všem učitelům Základních škol, kde učitelé a trenéři provozují kroužky volejbalu organizované v rámci projektu „Chlapecký minivolejbal do škol“.

VK České Budějovice je také organizátorem letních sportovních aktivit v podobě volejbalového kempu, volejbalového tábora a volejbalového příměstského tábora. Všechny tři akce jsou uzpůsobeny tak, aby se jich mohlo zúčastnit dítě každého věku až do 18 let. 

Kolektiv trenérů VK České Budějovice


Ženy a dívky

V minulé sezóně navázal ženský volejbal ve VK Č.Budějovice na velmi dobré výsledky ze sezóny předchozí a potvrdil tak, že i jihočeský dívčí volejbal se trvale zabydluje v republikové špičce. Kadetky vedené Josefem Lundákem a Lubošem Klímou sice mistrovský titul z roku předchozího neobhájily, ale jejich stříbrné medaile jsou krásným úspěchem. Stále stoupající výkonnost potvrdilo i družstvo juniorek, které vylepšilo své postavení proti sezóně minulé o tři příčky a skončilo na pěkném 5.místě. A o velmi milé překvapení se postaralo také družstvo žen, které jako nováček v 1.lize obsadilo v konečném pořadí 3.místo. Ještě důležitější než umístění je to, jakou volejbalovou partu dokázaly mladé dámy vytvořit.

Příznivci dívčího volejbalu v Č.Budějovicích se v letošní sezóně tedy mohou opět těšit na boje v obou mládežnických extraligách i 1.lize žen. Všechna tři dívčí družstva budou v soutěžích opět startovat pod hlavičkou hlavního reklamního partnera Madety.

Letošní sezóna bude pro dívčí složky náročnější než ta loňská hlavně proto, že obhajovat získaná umístění je vždy těžší, ale také proto, že STK ČVS nesmyslně zařadila naše juniorky v základní části do moravské skupiny. A tak se sice fanouškové mohou těšit na zajímavé soupeře, avšak dívky ani trenéři z toho radost nemají, protože je čeká v průběhu podzimu a zimy velmi náročné cestování na severní a střední Moravu.

Sluší se zde poděkovat vedle hlavního reklamního partnera Madety i hlavnímu sportovnímu partnerovi - Gymnáziu Olympijských Nadějí a všem spolupracujícím jihočeským volejbalovým klubům - SK Třebín, Volejbalu Tábor, Sokolu Písek a VSK Český Krumlov.

Líbí se vám volejbal a máte doma dceru mladšího školního věku - neváhejte a přiveďte ji na tréninky dívčí volejbalové přípravky. Každé úterý a pátek od 14:30 hodin v TV Gymnázia Olympijských Nadějí , ulice E.Destinnové 46, se na ni budou těšit trenérky Alena Lundáková a Miroslava Šulistová.

Všechna družstva mají za sebou náročnou letní přípravu na novou sezónu. Vedle kondiční přípravy se dívky účastnily i několika silně obsazených turnajů. Výsledky v přípravě naznačují, že sezóna 2012-2013 by mohla být opět úspěšná a tak se má jihočeský fanoušek opravdu na co těšit.

Závěrem nám nezbývá, než poděkovat jihočeským příznivcům dívčího volejbalu za podporu v minulé sezóně a pozvat vás všechny do českobudějovické Sportovní haly na domácí zápasy družstev VK Madeta. Přijďte povzbudit naše dívky v ligových bojích a společně tak přispět k dobré propagaci celého jihočeského volejbalu.

 

Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa »


Zápasy

1. VO Euro Sitex Příbram VK České Budějovice st 4.10. - 17:50


2. VK České Budějovice Volejbal Brno, a.s. so 7.10. - 18:00


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2016/17

1. VK České Budějovice
2. Kladno volejbal cz
3. VK Dukla Liberec
4. ČEZ Karlovarsko
5. Volejbal Brno
6. VK Euro Sitex Příbram
7. VK Ostrava, s. r. o.
8. AERO Odolena Voda
9. VSC Fatra Zlín
10. VK Benátky nad Jizerou
11. Volley Team ČZU Praha
12. SK Volejbal Ústí nad Labem
  • DÄ›tskĂ˝ koutek

Copyright © 2017 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & TRIMA CB s.r.o. | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.