volejbalový klub jihostroj české budějovice
Preview 22. 10. 2021

Jihostroj jede do Příbrami, která porazila Liberec i Karlovarsko

Ke čtvrtému zápasu UNIQA extraligy zajíždí Jihočeši na palubovku Příbrami, která už si v této sezoně připsala skalpy Liberce i Karlovarska. Jihostroj vyráží do Příbrami bojovat v sobotu, utkání startuje netradičně v 19 hodin.

O soupeři: VK Euro Sitex Příbram

Souboje Jihostroje s Příbramí bývaly v minulých sezonách povětšinou jednoznačnou záležitostí. Během letního období však Středočeši udělali v kádru velké změny, přivedli mnoho zahraničních posil a tým od začátku sezony šlape. Příbram v této sezoně bodovala ve všech třech prvních zápasech. Zostra začala hned v prvním kole, kdy v domácím prostředí smetla favorizovanou libereckou Duklu 3:0. Největší senzaci ale připravila v dalším kole, kdy si odvezla všechny tři body z Karlových Varů po vítězství 3:1.

Poslední duel hráli Kocouři ve středu 20. října na hřišti Odoleny Vody. Přestože Příbram vedla v zápase 2:1 na sety, domácí zápas dotáhli do tie-breaku, ve kterém Příbram na svého soupeře nestačila 16:18. Kocouři mají po třech zápasech sedm bodů a patří mezi nejlepší týmy UNIQA extraligy.

Sestava z posledního utkání:
Böhm, Trojanowicz, Johansen, Madaloz, Hobern, Dolgopolov, libero Verasio. Střídali: Ureš F., Šábrt, Ureš J., Hulpach

Vzájemné zápasy

Od sezony 2017/18 vyhrál Jihostroj všechny vzájemné duely s výjimkou jednoho. V listopadu 2019 na palubovce Příbrami vyhráli domácí 3:2. Poslední vzájemné střetnutí se hrálo v prosinci loňského roku ve Sportovní hale. Jihostroj odehrál utkání suverénně a zvítězil 3:0.

Za Příbram nastoupil blokař Josef Polák, který tak v sobotu prožije velký návrat do známého prostředí. V dresu Kocourů se představilo také libero David Juračka, který je v současnosti hráčem B-týmu českobudějovického klubu.

Týmy Jihostroje a Příbrami si proti sobě zahrály dvakrát v rámci přípravy na sezonu 2021/22. Oba duely skončily shodně 2:2. Po zápase v Příbrami přijali hráči Jihostroje pozvání bývalého spoluhráče Filipa Rejlka, který si postavil dům nedaleko.

Z tábora Jihostroje

Českobudějovičtí mají po třech zápase shodně bodů jako Příbram (7) a v zatím příliš nevypovídající extraligové tabulce se dělí o třetí a čtvrté místo. Jihostroj má však o jeden odehraný zápas méně než první Kladno a druhé Karlovarsko. V případě sobotního neúspěchu dvou prvních mužstev, může vítězný tým z Příbrami pomýšlet na posun do čela extraligové tabulky.

Jihočeši mohou být s dosavadními výkony spokojení. Dvě domácí utkání zvládli s přehledem, když zničili Beskydy i Ostravu výsledkem 3:0. Ještě veseleji mohlo být, pokud by do zdárného konce dotáhli také zápas na palubovce Karlovarska – tam ale domácí nakonec zvítězili v tie-breaku. Jihočeši vědí, že si do Příbrami nejedou pro snadné tři body. Na soupeře jsou ale jako už tradičně výborně připravení.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Jihostroj 16 42
2. Karlovarsko 15 39
3. Kladno 16 32
4. Příbram 16 30
5. Lvi Praha 15 27
6. Odolena Voda 15 24
7. Ústí nad Labem 15 23
8. Brno 15 22
9. Ostrava 16 15
10. Liberec 16 13
11. Beskydy 16 10
12. Zlín 15 2
kompletní tabulka

Další články

Fotogalerie 24. 1. 2022

FOTO: Jihostroj potvrdil dlouhodobě skvělou bilanci proti Příbrami

Shrnutí zápasu 23. 1. 2022

České Budějovice porazily v derby Příbram hladce 3:0