volejbalový klub jihostroj české budějovice
Ohlasy 2. 4. 2022

VIDEO: Kapitán? Bylo to pro mě překvapení a čest, říká Polák

Jihostroj potvrdil ve čtvrtfinále play-off roli favorita a v sérii s Ústím nad Labem zvítězil v nejkratším čase. „Jsem rád, že jsme vyhráli tak rychle, protože se potřebujeme dostat do zdravotní pohody,“ pochvaluje si trenér Dvořák.

Během série měly oba týmy zdravotní problémy. Kabinou ústeckých volejbalistů se už před začátkem série prohnala nepříjemná viróza, která poznamenala mnoho členů týmu. Jihostroj zase do zápasů nasazoval univerzála Kriška, který se ještě stoprocentně nezotavil ze zranění kotníku. Některá utkání kvůli různým zdravotním problémům vynechali Piskáček, Schouten či kapitán Mach.

Posledně jmenovaný je už v Českých Budějovicích i v kapitánské funkci takovou stálicí, že moderátor pátečního zápasu David Kropík oznámil bez sebemenších pochybností, že tým Jihostroje vede do zápasu jako kapitán Radek Mach, jak bývá zvykem. Byl to ale Machův učeň Josef Polák, který dostal důvěru jako jeho zástupce ve funkci. „Sám nevím, čí byl nápad, že budu kapitán. Před zápasem jsem se to dozvěděl od trenéra. Bylo to pro mě bylo překvapení a čest,“ usmívá se teprve 23letý mladík.

Premiéra v pozici kapitána Jihostroje vyšla Josefu Polákovi náramně – v zápase si připsal šest bloků a celkem devět bodů. Jihostroj vyhrál třetí zápas 3:0 a stejným výsledkem ovládl i celou sérii, ve které nedaroval Ústí nad Labem ani jediný set! „Výsledkově série vypadá jednoznačně, ale museli jsme hodně bojovat. Pořád máme co zlepšovat, pokud chceme pomýšlet na to, abychom do Českých Budějovic vrátili titul,“ uvědomuje si odchovanec českobudějovického klubu.

Jihostroj narazil ve čtvrtfinále play-off na soupeře, který mu dlouhodobě svědčí. Jihočeši porazili Ústí nad Labem už ve 33 vzájemném zápase v řadě a posledních 18 utkání ve Sportovní hale skončilo výsledkem 3:0. „Jsem rád, že jsme vyhráli tak rychle, protože se potřebujeme dostat do zdravotní pohody. Jakékoliv další natahování série by nepřineslo nic dobrého. Teď se musíme dát co nejrychleji zdravotně dohromady, abychom se připravili na semifinále,“ ví René Dvořák.

České Budějovice nyní čeká pauza až do 11. dubna, kdy odstartují semifinále play-off v domácím prostředí. „Desetidenní pauza mezi sériemi je hodně, týden by úplně stačil, ale musí se tam vejít další dva zápasy čtvrtfinále play-off, takže jinak to nejde,“ uvědomuje si trenér Jihostroje, který vyhlíží soupeře svého mužstva pro semifinále. Ve hře jsou Kladno, Lvi Praha a Příbram. Právě jí by si přál Josef Polák, který působil u Kocourů dvě sezony na hostování. „Rozhodně by mě to lákalo, protože jsem v základní části neměl šanci si proti Příbrami zahrát,“ zakončuje reprezentační blokař.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 9 23
2. Jihostroj 10 22
3. Kladno 9 22
4. Karlovarsko 9 21
5. Liberec 10 21
6. Odolena Voda 9 16
7. Příbram 10 13
8. Brno 11 11
9. Beskydy 8 10
10. Ústí nad Labem 9 8
11. Benátky n. J. 8 5
12. Zlín 9 5
13. Ostrava 9 3
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 7. 12. 2023

Čtvrtek od 18:00 – Lvi Praha vs. Jihostroj

Aktuální zpráva 7. 12. 2023

Zemřel bývalý hráč Jihostroje Martin Jindra