volejbalový klub jihostroj české budějovice
Ohlasy 2. 4. 2022

VIDEO: Kapitán? Bylo to pro mě překvapení a čest, říká Polák

Jihostroj potvrdil ve čtvrtfinále play-off roli favorita a v sérii s Ústím nad Labem zvítězil v nejkratším čase. „Jsem rád, že jsme vyhráli tak rychle, protože se potřebujeme dostat do zdravotní pohody,“ pochvaluje si trenér Dvořák.

Během série měly oba týmy zdravotní problémy. Kabinou ústeckých volejbalistů se už před začátkem série prohnala nepříjemná viróza, která poznamenala mnoho členů týmu. Jihostroj zase do zápasů nasazoval univerzála Kriška, který se ještě stoprocentně nezotavil ze zranění kotníku. Některá utkání kvůli různým zdravotním problémům vynechali Piskáček, Schouten či kapitán Mach.

Posledně jmenovaný je už v Českých Budějovicích i v kapitánské funkci takovou stálicí, že moderátor pátečního zápasu David Kropík oznámil bez sebemenších pochybností, že tým Jihostroje vede do zápasu jako kapitán Radek Mach, jak bývá zvykem. Byl to ale Machův učeň Josef Polák, který dostal důvěru jako jeho zástupce ve funkci. „Sám nevím, čí byl nápad, že budu kapitán. Před zápasem jsem se to dozvěděl od trenéra. Bylo to pro mě bylo překvapení a čest,“ usmívá se teprve 23letý mladík.

Premiéra v pozici kapitána Jihostroje vyšla Josefu Polákovi náramně – v zápase si připsal šest bloků a celkem devět bodů. Jihostroj vyhrál třetí zápas 3:0 a stejným výsledkem ovládl i celou sérii, ve které nedaroval Ústí nad Labem ani jediný set! „Výsledkově série vypadá jednoznačně, ale museli jsme hodně bojovat. Pořád máme co zlepšovat, pokud chceme pomýšlet na to, abychom do Českých Budějovic vrátili titul,“ uvědomuje si odchovanec českobudějovického klubu.

Jihostroj narazil ve čtvrtfinále play-off na soupeře, který mu dlouhodobě svědčí. Jihočeši porazili Ústí nad Labem už ve 33 vzájemném zápase v řadě a posledních 18 utkání ve Sportovní hale skončilo výsledkem 3:0. „Jsem rád, že jsme vyhráli tak rychle, protože se potřebujeme dostat do zdravotní pohody. Jakékoliv další natahování série by nepřineslo nic dobrého. Teď se musíme dát co nejrychleji zdravotně dohromady, abychom se připravili na semifinále,“ ví René Dvořák.

České Budějovice nyní čeká pauza až do 11. dubna, kdy odstartují semifinále play-off v domácím prostředí. „Desetidenní pauza mezi sériemi je hodně, týden by úplně stačil, ale musí se tam vejít další dva zápasy čtvrtfinále play-off, takže jinak to nejde,“ uvědomuje si trenér Jihostroje, který vyhlíží soupeře svého mužstva pro semifinále. Ve hře jsou Kladno, Lvi Praha a Příbram. Právě jí by si přál Josef Polák, který působil u Kocourů dvě sezony na hostování. „Rozhodně by mě to lákalo, protože jsem v základní části neměl šanci si proti Příbrami zahrát,“ zakončuje reprezentační blokař.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 24 62
2. Liberec 24 61
3. Jihostroj 24 55
4. Lvi Praha 24 55
5. Kladno 24 41
6. Odolena Voda 24 39
7. Zlín 24 29
8. Brno 24 29
9. Příbram 24 23
10. Benátky n. J. 24 22
11. Beskydy 24 21
12. Ústí nad Labem 24 20
13. Ostrava 24 11
kompletní tabulka

Další články

Mládež 30. 3. 2023

Do středoškolských her se zapojil celý kraj. Vyhrálo Gymnázium Česká

Mládež 29. 3. 2023

Volejhrátky 16. dubna: Přihlašování spuštěno