Aktuální zpráva 22. 3. 2019

Z Ústí vezeme druhou čtvrtfinálovou výhru

Další čtvrtfinálové utkání play-off bylo v režii favorizovaných hostů, kteří ale museli o výhru, nad očekávání, tvrdě zabojovat. Ujímají se tak vedení 2:0 na zápasy. Budějovice sice potvrdily roli favorita, ale domácí jim výhru zadarmo nedarovali. Ústí vzdorovalo čerstvému držiteli Českého poháru enormní bojovností a obětavostí, ale na víc jak zisk jednoho setu to nestačilo.

SKV Ústí nad Labem - VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (-15, 23, -17,-22)

Sestavy:

Domácí: Dhionathan Da Silva, Wilson Marc, Kramár Filip, Koci Redjo, Tibitanzl Martin, Bartůněk Luboš, libero Kořínek Jiří. Střídali: Bartůněk Vít, Šulava Marek

Hosté: Radek Mach, Miguel Angel de Amo, Michálek Petr, Valerii Todua, Filip Křesťan, Staples Max, libero Kryštof Martin. Střídali: Marek Šotola, Ondrovič Peter, Kraffer Jiří, Fila Tomáš

Vyjádření:

Domácí:

Filip Kramár (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Dnes jsme odehráli dobrý a bojovný výkon. Přesto jsme těsně prohráli. Byl to rozdílný zápas než v Budějovicích. Dnes nás táhlo publikum a bylo vidět, že se dá vyhrát i s Budějovicema. Děkujeme fanouškům.“

Jakub Salon (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Dnes musím všechny pochválit za bojovný výkon. Samozřejmě jsem smutný z prohry, ale nechybělo moc a mohli jsme hrát tie-break. Děkuji všem věrným fanouškům, kteří nás podporovali po celou sezónu a v pondělí v Budějovicích budeme chtít vyhrát, abychom se jim ještě jednou ukázali.“

Hosté:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsme rádi za vítězství, ale dnes jsme se proti dobře hrajícím domácím hodně nadřeli.“

René Dvořák (trenér VK  Jihostroj České Budějovice): „Domácí samozřejmě zlobili, hlavně v druhém setu, kdy jim vycházel servis. My jsme rádi, že jsme zápas zvládli a už se těším na domácí utkání.“

Popis utkání:

Do utkání vstupují oba týmy velice koncentrovaně a se snahou nedělat chyby. Do stavu 8:8  se precizně ztrátuje na obou stranách. Jako prvním se hostům zadaří dva úspěšné bloky a jdou do vedení 8:10. To rozhodí koncentraci domácích, kteří chybují v útoku, hosté přidávají další úspěšné bloky a odskakují na 11:14. Nepřesný příjem podání a další chyby v útoku na straně domácích posouvají stav na 12:16. První domácích time, ale narůstající vedení Č. Budějovic nezastaví a ti jdou do pohodového vedení 12:20 a set dohrávají bez dramatu 15:25.

Druhý set začínají domácí ještě s větší bojovností a tlakem na servisu. To vede k jejich vedení 7:5 a prvnímu time hostů. Série takticky dobrého servisu De Amo Miguela srovnává skóre na 11:11, ale domácí kontrují účinnou obranou v poli a tvrdým zakončením v útoku. Jdou do vedení 14:11, které postupně navýší na 20:15. Hosté ještě zdramatizují koncovku několika úspěšnými bloky, ale razantní útoky středového hráče Wilsona berou hostům šanci na obrat ve skóre. Domácí koncovku zvládají kvalitním a bezchybným útokem. Srovnávají sety na 1:1.

Třetí set se od stavu 6:6 začíná vyvíjet v neprospěch domácích. Ti vyprodukují nevynucené chyby a hosté lacino vedou 9:14. Bojovnost v poli vrací domácí zpět do hry, ti stahují skóre na nadějných 13:16, ale kvalitní obrana hostů na sítí opět navyšuje vedení Budějovic před koncovkou na 15:20. Hosté jako zkušený tým nepřipustí opět zdramatizování dohrávky setu a vítězí v poklidu 17:25.

Úvod čtvrtého setu si do režie bere Marek Šotola, který na servisu potrápí domácí a posune hosty do vedení 2:7. Tento rozdíl se domácím nepodaří dlouho srovnat. Budějovice i přesto, že chybují v útoku, drží vedení 10:14, dále 13:17 a 15:19. Opět bojovnost v poli u domácích srovná skóre na 18:19 a zdá se, že diváci v hale uvidí vyrovnanou a dramatickou koncovku. Dva úspěšné bloky hostů a Šotolovo eso, dávají Budějovicím čtyři mečboly. Domácí dokáží dva odvrátit, ale třetí již hosté využívají a ve čtvrtfinálové sérii jdou do vedení 2:0

Autor: SKV Ústí nad Labem