Zmrhal: V Budějovicích byla vždycky dobrá parta

12.09.2019Klub

Kádr Jihostroje se oproti mistrovské soupisce změnil o tři jména. Novou tváří v řadách budějovického týmu je i reprezentační smečař Marek Zmrhal. Spolu s celým týmem má za sebou měsíc letní přípravy a první přípravné zápasy. Jak vidí formu Jihostroje? A jaký byl jeho motiv k přestupu do Budějovic?

Zmrhal: V Budějovicích byla vždycky dobrá parta

Marku, máte za sebou dva přípravné zápasy. Dá se už poznat, jestli to bude letos zase „fungovat“?

Oni ty zápasy zatím byly takové rozkoukávací, máme tam ještě spoustu chyb a nedokonalostí, které musíme vypilovat. Je to stejné jako každé léto, kdy se ty týmy sehrávají.

Do přípravy se ještě stále nezapojil nejlepší nahrávač loňské sezony Miguel De Amo, který plní reprezentační povinnosti. Těšíš se na spolupráci s ním?

Určitě se těším. Když jsem viděl, jak hraje a jak režíruje hru, tak se mi to moc líbilo. Pomůže nám i návrat Petera Ondroviče, protože zatím máme jenom dva blokaře a ty si aktuálně dávají maraton.

Lišila se celkově něčím příprava v Jihostroji od těch, které si zažil v jiných klubech?

Výšlapy na Kleť a tréninky na letní plovárně, to jsem neznal. Ale jinak to bylo vesměs stejné jako jinde.

Na soupisce pro letošní sezonu jsou hned čtyři kvalitní smečaři. Myslíš, že mezi vámi bude rivalita?

Vzhledem k tomu, že nás čeká plno zápasů a Liga mistrů, tak je vždycky dobré, že máme kam sáhnout. A když je to zdravá rivalita, je to fajn.

Ligu mistrů sis zahrál už loni s Karlovarskem. Byl důvod tvého přestupu do Budějovic i to, že sis jí chtěl zahrát znovu?

Liga mistrů na mém přestupu moc velký podíl neměla. To byl spíš takový bonbónek. Rozhodoval jsem se na základě jiných okolností.

Prozradíš jakých?

To je tajemství. :)

Na jihu Čech žiješ už měsíc. Stihl ses už zabydlet a Budějovice trochu poznat?

Já jsem Budějovice docela znal, byli jsme tady s nároďákem, měl jsem město trochu prošlé. Teď se spíš rozkoukávám a objevuji nová místa, restaurace, kavárny a místa, kam se dá projet.

Klasická otázka na závěr. Co parta v šatně?

O Budějovicích se ví, že parta tady byla vždycky dobrá. A myslím, že to tak bude i letos. V šatně to funguje dobře a zatím vládne spokojenost a dobrá nálada. 

 

Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.