Po dvanácti letech v sestavě. Odskočil si do extraligy z kanceláře

05.11.2019Klub

Po dvanácti letech znovu oblékl dres Jihostroje České Budějovice. A v sobotu se společně s týmem rozcvičoval a připravoval na extraligový zápas proti Zlínu. Za zraněného druhého nahrávače Ondřeje Piskáčka zaskočil 36letý Jan Ulč, který například v sezoně 2006/2007 tvořil nahrávačskou dvojici s Michalem Sládečkem.

Po dvanácti letech v sestavě. Odskočil si do extraligy z kanceláře

„Navíc ještě junioři jeli na zápas ven, takže jsme se dohodli takto,“ vysvětloval důvody svého „comebacku“ do A týmu Jihostroje Jan Ulč, který s týmem absolvoval i jeden trénink.

„Kdyby si Miguel (první nahrávač De Amo) možná zlomil všechny kosti, tak bych na hřiště asi musel jít. Ale to byla výjimečná situace. Z kanceláře a trénování dětí jsem si jenom odskočil na zápas. Myslím, že to tak zůstane,“ smál se bývalý extraligový volejbalista, který nyní pracuje ve stavebnictví.

I on sám dává přednost, aby se v takových situacích ohrávali spíše mladí hráči, kteří bojují za České Budějovice v první lize. „Tým EGE, což je vlastně béčko Jihostroje, je přesně pro to tak postavené,“ zdůraznil Ulč, který v minulé sezoně ještě za tým EGE hrál.

I když se v sobotu proti Zlínu na hřiště nedostal, byl to pro Jana Ulče zajímavý večer.

„Před zápasem mě vyzvedl Radek Mach a hned se nám vybavily vzpomínky, kdy jsme jako devatenáctiletí kluci spolu do Jihostroje přicházeli. Když jsem pak přišel do haly, tak jsem si třeba vzpomněl, jak jsme na palubovce klouzali po šampaňském, když se vyhrál titul. Extraligový dres mám tedy na sobě naposledy, ale poprvé mě u toho viděla moje dcera,“ potěšilo nahrávače.

Jestli bude Jan Ulč na soupisce Jihostroje i pro následující utkání, které se hraje v sobotu v Ústí nad Labem, sám neví. Situaci okolo nahrávačů budou muset trenéři René Dvořák s Tomášem Skolkou vyřešit v tomto týdnu.

Zdroj: Sport.idnes.cz, Autor: Petr Lundák, Mafra, foto: MF DNES

 

Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.