Aktuální zpráva 19. 12. 2019

V italském Trentinu jsme nevyhráli ani set

Volejbalisté Českých Budějovic nestačili v Lize mistrů na dalšího italského soupeře a favorizovanému Trentinu podlehli na jeho palubovce 0:3.

Minulý týden Jihostroj doma vzal set nejlepšímu klubu světa Civitanově. Předtím uspěl v prvním utkání skupiny v Istanbulu, kde porazil Fenerbahce 3:2.

V prvním setu v Trentinu nedokázali Jihočeši čelit tlaku úřadujících vítězů Poháru CEV a za 21 minut získali jen jedenáct bodů. Prohrávali i od začátku druhého setu, ale po bloku kapitána Macha se dotáhli na 10:11. Vyrovnaná partie se ale nekonala, domácí opět hráli ve všech směrech lépe a také druhé sadě dominovali.

Nejvyrovnanější průběh měla závěrečná třetí sada. Mach bodem z podání srovnal na 14:14 a po Křesťanově bloku hosté krátce vedli 15:14. Měli ale dál problém s tvrdým servisem domácích - Srb Kovačevič nasázel pět es - set soupeři nevzali. Trentino letos na evropské scéně vyhrálo už podesáté za sebou.

České Budějovice jsou v tabulce skupiny A třetí za italskými velkokluby. Odvetné zápasy ve skupině začne Jihostroj 28. ledna v Civitanově, 13. února přivítá Fenerbahce a s Trentinem bude hrát na své palubovce 19. února.

Trentino - České Budějovice 3:0 (11, 16, 21)

Rozhodčí: Porvazník (SR), Petrovič (Srb.). Čas: 73 min. Diváci: 2772.

Sestava a body Č. Budějovic: Křesťan 6, Zmrhal 1, Mach 5, De Amo 2, Michálek 7, Todua 4, libero Kryštof - Mečkarov 6, Ondrovič 1, Fila 1. Trenér: Dvořák.

Nejvíce bodů Trentina: Vettori 16, Cebulj 13, Kovačevič 11.

Fenerbahce Istanbul - Civitanova 1:3 (-15, -19, 20, -17)

Zdroj: čtk, IDNES.CZ