Aktuální zpráva 15. 2. 2020

Tři vítězné sety proti týmu z Beskyd

Jen dva dny po senzačním vítězství v zápase Ligy mistrů proti Fenerbahce Istanbul nastoupili hráči Jihostroje k dalšímu zápasu. V 19. kole zavítaly do jihočeské metropole Beskydy, tým z opačného pólu tabulky. Konec základní části se rychle blíží a pro oba soupeře je důležitý každý bod, i když papírově mělo být utkání v Českých Budějovicích jasnou záležitostí.

VK Jihostroj České Budějovice – Black Volley Beskydy 3:0 (25:20, 25:22, 25:20)

Počet diváků: 820

Sestavy (od zóny I):

Domácí: De Amo, Michálek, Ondrovič, Křesťan, Zmrhal, Todua, libero Kryštof. Střídali: Šotola, Mechkarov, Mach, Piskáček,

Hosté: Dustinac, Mitic, Mečiar, Široký, Babic, Krysiak, libero Pospíšil. Střídali: Kozák, Yevstratov,

Vyjádření:

Domácí:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Je skvělé, že jsme vyhráli za tři body. Dneska dobrý výkon a zasloužené vítězství 3:0“.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem velmi rád za vítězství. Trochu jsem se obával, abychom po čtvrtku měli motivaci. Jsem rád, že jsme k tomu přistoupili zodpovědně. Velmi dobře jsme zvládli přihrávku a následně jsme slušně útočili. Jsem velmi spokojený za tři body.“

Hosté:

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „Dneska jsme byli ve všech činnostech horší než domácí. Nedostali jsme je pod sebe v žádné činnosti. Zaslouženě vyhráli 3:0.“

Slobodan Prikljacic (trenér Black Volley Beskydy): „Nebyli jsme ve formě, ale kluky chválím za snahu. A Jihostroji přeji mnoho úspěchů v Lize mistrů.“

Popis utkání:

Budějovická sestava povzbuzená čtvrtečním vítězstvím nastoupila v trochu obměněné sestavě. Nejlepšího hráče zápasu proti Fenerbahce Marka Šotolu vystřídal na postu univerzála Filip Křesťan. Do základní sestavy nastoupil také blokař Peter Ondrovič. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Oba týmy se přetahovaly o každý bod. Domácí odskočili na rozdíl čtyř bodů až za stavu 22:18 a vedení si udrželi až do konce setu a vyhráli ho 25:20.

Podobný průběh měl i druhý set, na síti se na budějovické straně prosazovali oba smečaři Michálek se Zmrhalem. Za stavu 20:15 přišel na hřiště mladý nahrávač Piskáček, který se kromě jiného blýskl i blokem. Set ukončil perfektní ranou z kůlu Michálek (25:22).

Ve třetím dějství hosté přitvrdili na servisu, k tomu Jihočeši přidali několik chyb v útoku a Beskydy se dostaly do vedení (11:10). Kozák k výbornému útoku přidal eso, víc ale Jihostroj nepřipustil. Křesťan zatloukl parádní hřebík do palubovky soupeře a prosadil se Zmrhal. Domácí odskočili ve skóre a koncovku zvládli na výbornou.

V Českých Budějovicích se překvapení nekonalo, Jihostroj zvítězil 3:0.