Aktuální zpráva 19. 2. 2020

Skvělá podívaná proti Trentinu

Na fanoušky Českých Budějovic čekal další nevšední zážitek, do Sportovní haly zavítal jeden z nejlepších italských klubů Trentino Itas, který dorazil se všemi svými hvězdami, v čele se skvělým blokařem Lisinacem. Před nabitou Sportovní halou se podařilo hráčům Jihostroje italské hvězdy potrápit.

VK Jihostroj České Budějovice – TRENTINO Itas 2:3 (25:21; 25:22; 15:25; 22:25; 11:15)

Úvodní sadu zápasu si už od začátku vzali do svých rukou hráči Jihostroje, kteří dokázali italskému velikánovi odskočit na neuvěřitelný náskok až 16:8. Ani italský kouč nedokázal dvěma time-outy zastavit jihočeskou mašinu. Trentino ovšem prokázalo svou kvalitu a pokoušelo se ztrátu smazat, kdy se dostalo na rozdíl 3 bodů. Ze zisku prvního setu se však radoval právem Jihostroj. ( 25: 21)

Po zahájení druhé sady se ani jeden z týmů nepustil do výrazného trháku. Až v druhé polovině setu díky útoku Šotoly a Zmrhala začal Jihostroj přebírat nadvládu nad Trentem a nesl si tak několika bodový náskok do koncovky setu, kterou se Italové ještě snažili zdramatizovat na kontaktní dva body. Jihostroj vítězí i druhý set a Italům se začal rozpadat postup mezi nejlepší osm týmů letošního ročníku (25:22).

Třetí set se nesl ve stejném duchu jako ten první, tentokrát však ve prospěch Trentina, které mělo vždy alespoň bod navrch. Za stavu 12:14 Jihostroj začal ztrácet kontakt na Italy a ti se tak začali vzdalovat až do samotného závěru třetího setu, který vyhráli výrazným rozdílem 10 bodů. (15:25)

Čtvrtý set byl opět v režii Trenta, který dokázal i přes nátlak Jihostroje v samotném konci setu vzdorovat a získat tak 3 setbally. Trento proměnilo hned ten druhý a o vítězi rozhodl až pátý set. (22:25)

Rozhodující zkrácenou sadu získalo v koncovce favorizované Trentino poměrem 15:11. Jihostroj se ovšem za svůj výkon nemusí vůbec stydět a ponechává si tak na domácí palubovce překvapivý bod. (11:15)

Hlasy po utkání:

Srecko Lisinac, Trento: „Byla tu báječná atmosféra. Utkání bylo náročné, jsem rád, že jsme jeho průběh otočili a vyhráli. Myslím, že jsme hráli dobře, ale domácí podali také velmi dobrý výkon.“

Martin Kryštof, České Budějovice: „Možná jsme se malinko zalekli obrovského úspěchu, i tak jsme hráli dobře. Trentino je strašně silný soupeř, škoda nepřesností ve třetím setu.“

René Dvořák, trenér Českých Budějovic: „Hráli jsme výborně. I v setech, které jsme prohráli, jsme předváděli velmi dobrý výkon, jen jsme trochu ubrali na servisu. Takový tým, jako je Trento, nic neřeší, jede za každého stavu dál. Byla to hrozně těžká skupina, popasovali jsme s ní se ctí a dokázali hrát s každým soupeřem.“