Trenér Skolka: MySASY přinesl realizačnímu týmu spoustu potřebných informací

30.04.2020Klub

I když skončila předčasně, byla sezona 2019/2020 pro A-tým Jihostroje velmi fyzicky náročná. Převážně v zimním období střídaly extraligová utkání zápasy prestižní Ligy mistrů, letecké přesuny, náročné tréninky a celé to vyvrcholilo finálovým turnajem Českého poháru. Na všechny vrcholné okamžiky sezony ale byli českobudějovičtí hráči velmi dobře připraveni. A to díky i pomocníkovi od MySASY

Trenér Skolka: MySASY přinesl realizačnímu týmu spoustu potřebných informací

Dvě vítězná utkání v lize mistrů. Deset vyhraných setů proti nejlepším týmům světa. Obhajoba vítězství v Českém poháru. A druhé místo v základní části UNIQA extraligy mužů. I tyto úspěchy dokazují velmi dobrou fyzickou přípravenost hráčů Jihostroje. S tou jim už od začátku letní přípravy pomáhal systém MySASY. Ten je na základě měření schopen posoudit vliv předchozí zátěže na váš organismus a následně doporučit vhodný postup do budoucna.

„mySASY je nástroj pro sledování odezvy organismu na předešlý tréninkový režim. Odezva je důležitá pro řazení dalších tréninkových či odpočinkových jednotek, aby měl celý tréninkový cyklus ten pravý účinek. Takto lze dosti efektivně posouvat kondici hráčů kupředu a neriskovat u nich vznik dlouhodobého přetížení. Navíc lze pomocí mySASY provést opakované stanovení tréninkových profilů z čehož lze snadno vyčíst, jestli se dlouhodobě trénovaný organismus zlepšuje ve své schopnosti odolávat zatížení a centrální únavě, nebo ne.“ vysvětluje principfungování mySASY Mgr. Radim Šlachta, Ph.D., zakladatel společnosti a autor základní myšlenky projektu.

Měření s MySASY bylo pro realizační tým českobudějovických mistrů přínosem v podobě kontroly organismu hráčů a jejich reakce na předešlou zátěž. „Pracovali jsme s daty každý den. Reagovali jsme, vyhodnocovali a kontrolovali případné výkyvy dat. Několikrát jsme i díky naměřeným hodnotám upravili nadcházející tréninkovou zátěž. Někteří hráči si během sezóny zvykli na práci s daty a pravidelně se informovali, proč se vyvíjí tímto nebo jiným způsobem. Byli i hráči, kteří se k datům směrem k zápasu často vraceli a udržovali si psychickou pohodu,“ popisuje spolupráci asistent trenéra Tomáš Skolka.

Častá komunikace s týmem MySASY přinesla realizačnímu týmu spoustu nových a pro trénink potřebných informací. "Škoda, že vlivem okolností jsme nemohli „odpracovat“ s MySASY celou kompletní sezónu a dosáhnout společně dalšího úspěchu," dodává Skolka. 

 

Další zápas

24.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.