Stoilovič: O Jihostroji jsem slyšel samé dobré věci, byl pro mě jasná volba

28.07.2020Klub

S příchodem Filipa Stoiloviče má vedení Jihostroje finální podobu kádru, se kterým v září vstoupí do UNIQA extraligy. Sedmadvacetiletý smečař se stane vůbec prvním hráčem srbské národnosti v historii Jihostroje. Do Českých Budějovic už se Stoilovič velmi těší. „Od angažmá v Jihostroji si slibuji jen ty nejvyšší cíle,“ prozrazuje ve svém prvním rozhovoru pro klubový web.

Stoilovič: O Jihostroji jsem slyšel samé dobré věci, byl pro mě jasná volba

Filipe, proč sis vybral právě Jihostroj? Měl jsi i jiné nabídky?
Podepsat smlouvu s Jihostrojem pro mě byla snadná volba. Je to klub s bohatou tradicí, vynikajícími výsledky, každý rok bojuje o trofeje. Také v evropských soutěžích má klub dobré výsledky. Kromě toho jsem slyšel samou chválu na město a České Budějovice považuji za ideální místo pro pokračování mé kariéry. Měl jsem nabídky také z dalších kvalitních mužstev z jiných zemí. Ale to, co jsem o Jihostroji slyšel, mi moje rozhodování ulehčilo.

Byl jsi někdy v České republice, nebo to bude tvoje premiéra?
Zatím jsem ji nikdy nenavštívil. Cestuju hodně, ale nikdy mě cesty nezavály do České republiky. Něco o historii Česka ale vím. Moji přátelé mi dávali doporučení a probírali se mnou své skvělé zkušenosti s Českou republikou. Právě tyhle věci mě táhly do Česka. Teď budu mít konečně příležitost poznat vaši zemi více.

Jaká jsou tvoje očekávání od působení v Jihostroji?
Od angažmá v Jihostroji si slibuji jen ty nejvyšší cíle. Jsem na ně připravený. Vím, že přijde množství těžkých zápasů, ale právě díky nim pak může být úspěch sladší. Takže se nemůžu dočkat, až sezona začne!

Plánuješ se učit češtinu? Jakými jazyky vůbec mluvíš?
Rád se učím, a právě proto jsem se vždycky učil místní jazyk, kdekoliv jsem hrál. Srbsky a anglicky mluvím velmi dobře. Řecky a polsky bez problémů rozumím a zvládnu základní konverzaci.

Vyzkoušel jsi mnoho zahraničních soutěží, hrál jsi v Polsku, Turecku, Francii, Rumunsku, Řecku a samozřejmě ve tvém rodném Srbsku. Kde ti to sedělo nejvíce, jak po stránce životní, tak volejbalové?
Je pravda, že jsem toho vyzkoušel už hodně. Každá země je v něčem specifická a v něčem rozdílná oproti ostatním. Když se hráč rozhodne působit v zahraničí, nese to s sebou dobré i špatné věci. Vždycky jsem se snažil ze všech zkušeností poučit. Pomáhá mi to pochopit různé lidi a jejich konkrétní problémy nebo pohledy na věc. Díky mým angažmá mám mnoho přátel po celé Evropě, což je pro mě důležitá věc. V Srbsku se cítím nejlépe, protože je to země, odkud pocházím. Z dalších zemí nemohu vybrat jednu konkrétní, kterou bych vypíchl. Každá země byla v nějakém ohledu dobrá. Polsko má kvalitní volejbalovou ligu, ve Francii a Řecku se mi líbil životní styl a v Rumunsku je zase krásná příroda.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

🖋 Naší nejnovější posilou je srbský smečař Filip Stoilovič! Welcome, @filipstoilovic! 💪🏻🇷🇸 Více na volejbalcb.cz. #vkjihostroj

Příspěvek sdílený VK Jihostroj České Budějovice (@vkjihostroj),

Jaká byla tvoje poslední sezona v klubu Foinikas Syrou v nejvyšší řecké soutěži?
Během sezony v Řecku se nám dařilo velmi dobře. Jako mladé mužstvo jsme měli kvalitní výsledky. Jedním z našich nejlepších výsledků bylo Final Four Řeckého poháru. Výkonnost našeho týmu během sezony stoupala a na jejím konci jsme očekávali nejdůležitější zápasy, bohužel to zastavil koronavirus. Měli jsme pauzu, po pauze jsme se začali znovu kvalitně připravovat, ale opět přišel koronavirus, a tak jsme nemohli ani v plné sestavě odehrát semifinále play-off.

Jak aktuálně probíhá tvoje letní příprava a kdy se připojíš k týmu Jihostroje?
Připravuju se tvrdě. Trénuju třikrát až čtyřikrát týdně v posilovně a pětkrát v týdnu v hale. Pomáhá mi to zůstat v kondici před tím, než se budu moct připravovat s týmem. Kvůli současné situaci kolem koronaviru je to s cestováním komplikované, ale věřím, že se k týmu připojím co nejdříve.

ČTĚTE TAKÉ: Smečařská posila: Do Jihostroje přichází Filip Stoilovič

 

Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.