Přijela Ruská mašina Lokomotiv Novosibirsk

12.11.2012Vojtěch Zach, Libor Matoušek

V neděli 11.11.2012 přistál na letišti Václava Havla ruský tým Lokomotiv Novosibirsk, který v úterním utkání změří síly s domácím Jihostrojem. Ruský celek přiletěl v plné sestavě se všemi svými hvězdami a tak se diváci mají na co těšit.

Přijela Ruská mašina Lokomotiv Novosibirsk

Tým z Novosibirsku nám přiblížil Jiří Popelka, který jediný z Čechů působil v tomto Sibiřském týmu. „Sponzorem klubu v Novosibirsku je firma provozující východní část Transibiřské magistrály. Lokomotiv Novosibirsk dostává každoročně od svého hlavního partnera veliké peníze, také díky nim v posledních letech patří mezi tři nejlepší týmy v Ruské Superlize“. „Hlavním trenérem je Voronkov, který se vyznačuje někdy až fanatickým důrazem na trénování a vyznává starou ruskou školu, tzn. silový a agresivní volejbal“ poodkrývá Jiří Popelka hlavní pilíře ruského týmu.

Pravděpodobná základní sestava bude zřejmě vypadat takto: nahravač Budko (199 cm a vítěz Olympiády v Londýně 2012), první smečař Diviš (201 cm, Slovenský reprezentant), druhý smečař Biryukov (202 cm, vítěz Olympiády v Londýně 2012), univerzál Nilsson (208 cm, švédský levoruký reprezentant), první blokař Volvich (213 cm), druhý blokař Gutsayluk (208 cm), libero Golubev (188 cm). Základní sestava téměř celá přesahuje výškově 200 cm což můžeme označit jako standard dnešních ruských týmů. Tato výhoda ruských celků se projevuje hlavně na bloku, kde obvykle ruské celky dominují.

Zprávy z našeho týmu naznačují zlepšení zdravotního stavu Petera Pláteníka a jinak připravenost všech hráčů k lítému boji s ruským Goliášem. Na smečařskou oporu Jihostroje se ruský soupeř pečlivě připravuje. K osobě Petera Pláteníka se pro Českobudějovický deník vyjádřil slovenský reprezentant Lukáš Diviš: "Peter Pláteník je sice velmi dobrý hráč, na něj si musíme dát pozor, my si ale právě na něj na bloku počkáme.", říká s úsměvem slovenský ranař v barvách Lokomotivu.

Pokladny se otevřou netradičně v 16:00 hodin. Všechny diváky srdečně zveme na velkolepou podívanou, která se v českých luzích a hájích jen tak nevidí.

 

Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.