Sebastian Gevert loni vyřadil Jihostroj z Poháru CEV. Teď je novým univerzálem Českých Budějovic

31.05.2016Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík

Sportovní hala je Jihoameričanům zaslíbená. Dokládá to fakt, že novým univerzálem Volejbalového klubu České Budějovice je sedmadvacetiletý Chilan Sebastian Gevert. Ten přestupuje na jih Čech z německého celku SWD Powervolleys Düren. S týmem podepsal roční smlouvu.

Sebastian Gevert loni vyřadil Jihostroj z Poháru CEV. Teď je novým univerzálem Českých Budějovic

Fanouškům Jihostroje je tohle jméno dobře známé. Právě on byl strůjcem vyřazení současného bronzového medailisty z evropského Poháru CEV. Hrál důležitou roli při obratu úvodního střetnutí a své kvality potvrdil během odvety v Českých Budějovicích, kde svými devatenácti body při výhře 3:0 jasně zastínil ostatní volejbalisty.

Sebastian Gevert začal svou kariéru v roce 2003 v barvách chilského celku Club Deportivo Manquehue. Odtud po třech letech poprvé zamířil do Evropy, aby si rok zkusil angažmá v týmu SSF Fortuna Bonn. Do Německa ho to táhlo kvůli dětství, jehož část prožil u našich západních sousedů. Kromě chilského má tak i německé občanství.

Po roční spolupráci s Bonnem se vrátil do svého mateřského klubu, kde odehrál další tři sezony. Následoval další pokus na nejstarším kontinentu. Nejprve působil rok u španělského celku Portol Palma Mallorca, sezonu nato získal v dresu SC Espinho pohár pro vítěze nejvyšší portugalské soutěže a stal se druhým nejvíce bodujícím hráčem ligy.

Zde si ho vyhlédl německý klub SWD Powervolleys Düren, za který poprvé bojoval na začátku sezony 2012/2013. Přestože v týmu patřil ke klíčovým hráčům, přes dominanci Berlína a Friedrichshafenu se mu s jeho spoluhráči nepodařilo dosáhnout zásadního úspěchu. Za ten největší lze považovat čtvrtfinále Poháru CEV v minulém ročníku. Po skončení oznámil odchod do zahraničí.

„Pro mě je důležité stále se zlepšovat a hrát v zahraničí. Po čtyřech sezonách v Dürenu jsem chtěl zkusit něco nového a v Budějovicích je publikum, které mám rád, blízko hráčům. A já jsem velmi emotivní hráč,“ zmínil při podpisu smlouvy Sebastian Gevert. „Je to daleko více technický hráč než Maciel. Hlavně je levoruký, což je pro diagonálního hráče a i pro nahrávače výhoda. Je to volejbalista s výborným servisem,“ popsal novou posilu trenér Jan Svoboda.

Chilský reprezentant Sebastian Gevert má volejbal doslova v krvi. Za TSV 1860 Mnichov kdysi hrávali otec Ricardo a strýc Alex. Stejně jako on oblékali dres národního týmu také jeho bratři - Cristóbal a Juan Pablo. Ještě než nový univerzál odehraje první zápas v dresu Jihostroje, oslaví 23. června své osmadvacáté narozeniny.

Sebastian Gevert

Narozen: 23. 6. 1988
Národnost: chilská, německá

Výška: 204 cm
Váha: 98 kg
Smečařský dosah: 355 cm

Blokařský dosah: 337 cm

 

Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2019 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.