Manažer Mifka: Tým chceme posílit na dvou postech

17.05.2018Michal Heřman Foto: Jan Luxík

ROZHOVOR - Po nedávno skončené extraligové sezoně odpovídal na otázky Budějcké Drbny manažer volejbalistů Robert Mifka.

Manažer Mifka: Tým chceme posílit na dvou postech

Klub VK České Budějovice, který obhajoval titul, skončil v sezoně 2017/2018 na čtvrtém místě. Radikální řez kádrem se očekávat nedá. Vedení chce tým udržet a zkvalitnit.

Začněme hodnocením uplynulé sezony po výsledkové stránce. Spokojeni asi být nemůžete, ne? 
Letos jsme sice obhajovali extraligový titul, ale velmi dobře jsme si uvědomovali sílu všech našich tří soupeřů z první čtyřky. Byli bychom ale alibisté, kdybychom teď říkali, že naším cílem nebyl postup do finále. Z tohoto pohledu tedy nemůžeme považovat právě skončenou sezonu jako úspěšnou. S ohledem na již zmíněné kvality ostatních týmů ale určitě nejde o nějakou výsledkovou katastrofu. V bojích o medaile neměl letošní extraligový ročník jasných favoritů. Mrzí mě, že jsme nedokázali urvat bronzové medaile. Liberec, který byl velmi zklamán nepostupem do finále, byl k poražení. 

A co po sportovní stránce a z pohledu fanoušků? 
Základní část soutěže jsme sice těsně vyhráli, ale občas přicházely herní výpadky. Proti týmům z druhé poloviny tabulky nám to procházelo, ale ve většině vyrovnaných koncovek proti silným soupeřům jsme na naše chyby doplatili. V takových chvílích se bohužel trestá každé i malé nedorozumění a my jsme se do takových situací dostávali častěji než ostatní. Často nás zrazovala i souhra na útoku a na rozdíl od našich soupeřů z první čtyřky se tak u nás neprojevil žádný rozdílový hráč, o kterého bychom se mohli v důležitých momentech zápasu útočně opřít. Na druhou stranu musím kluky pochválit za velkou bojovnost. Snad až na výjimku prvního domácího semifinálového utkání proti Karlovarsku jsme se rvali o vítězství vždy až do posledního míče zápasu. 

Na místě je otázka ke kádru. Plánujete výrazné změny v týmu? 
Žádné velké rošády s kádrem nechystáme a většina hráčů zůstává. Zatím mohu říct, že z důvodu vážnějšího zranění ramene jsme se bohužel museli rozloučit se smečařem Pawlem Halabou. 

Kdy mohou fanoušci očekávat zveřejnění dalších změn? Hlavně příchodů…
Jestli nenastanou nějaké nepředvídatelné okolnosti, budeme moct do konce května oznámit finální složení týmu pro sezonu 2018/2019. Na testech jsme tu už měli jednoho talentovaného smečaře z Bulharska, který by nám typově zapadal do týmu. Ke změně dojde i na pozici prvního nahrávače. 

Realizační tým zůstává stejný? 
Ano a navíc jednáme o možnosti zapojení profesionálního kondičního trenéra. 

U týmu jste téměř půl roku. Už jste se plně zorientoval? Na co se chcete nyní nejvíc zaměřit? 
Těch pět měsíců uteklo jako voda a vedle každodenní administrativní rutiny stále narážím na nové věci a snažím se v nich zorientovat, učím se a poznávám nové lidi. Práce pro klub mě naplňuje a to je pro mě podstatné. Pokud bych měl někdy pocit, že jsem ve všem plně zaběhnutý, že vše funguje na výbornou a nic už mě nemůže překvapit, pak přijde čas, abych odešel nebo byl odejit. V souvislosti s předpokládanou výstavbou nové sportovní haly se teď musíme zaměřit zejména na zajištění těch nejlepších možných podmínek pro fungování klubu během tohoto přechodného období. 

Téma nové sportovní haly je v Budějcích stále velice horké téma. Už máte vaše fungování během výstavby dořešené? 
Ono na toto téma už zaznělo mnoho slov z mnoha úst. Pokud vycházím ze stávající situace, kdy je schválený projekt, vydané stavební povolení, finišuje výběrové řízení na dodavatele a po x letech to vypadá, že bychom se a nejen my volejbalisté, ale i ostatní sporty a celé město konečně mohli dočkat reprezentativní multifunkční sportovní haly, pak bych bořením nazval spíše snahy celý proces teď zablokovat. Z dalšího sezení u kulatého stolu a debat o zelených loukách by totiž mohlo být dalších krásných x let bezvýsledného čekání. Počítáme s tím, že se nová multifunkční hala stavět začne a připravujeme se tedy na fungování v provizoriu. Hlavní část sezony bychom měli odtrénovat a odehrát v hale Jihočeské univerzity Na Sádkách. Velké díky patří univerzitě za ochotu vzít nás přechodně pod svá křídla. Moc si toho vážíme. 

Máte už plán marketingových změn pro novou sezonu? 
Z pohledu marketingových aktivit kolem našeho A-týmu bych byl rád, kdyby se nám dařilo ještě více zaujmout a propojit se s našimi stávajícími i novými fanoušky. To samé se dá říct i ve vztahu k našim partnerům. Je to o kreativitě, o nadšení a samozřejmě také o možnostech. Jak finančních, tak personálních. V této oblasti se ale dobrá investice vždy vyplatí. Chceme být do budoucna úspěšným, moderním a profesionálním klubem. 


Zdroj: budejckadrbna.cz

 

Další zápas

17.11.2018 18:00
 

České Budějovice - Brno
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.