Smečař Michálek bojoval o víkendu s reprezentací ve Finsku

21.05.2018Blanka Popelková

Volejbalová reprezentace můžů v sobotu večer zahájila Zlatou evropskou ligu. Čeští volejbalisté v prvním zápase podlehli Finům 3:0 na sety.

Smečař Michálek bojoval o víkendu s reprezentací ve Finsku

S národním mužstvem odletěl v pátek do Finska i českobudějovický smečař Petr Michálek, jenž v sobotu do zápasu zasáhl z lavičky.

První utkání Zlaté evropské ligy:

19. 5.     Finsko  -  Česká republika   3:0 (25:20, 25:20, 27:25)

Sestavy:

Finsko: Lankinen, Krastins, Siirila, Kaislasalo, Makinen, Sinkkonen, libero Kerminen  

Česká republika: Hýský, Hadrava, Sobotka, Patočka, Démar, Džavoronok. Libero Moník.  

Střídali: Michálek, Finger, Bartoš P.

České ohlasy po utkání:

Michal Nekola (trenér): „Z naší strany to nebylo povedené utkání. Největší rozdíl byl v mezihře a v dohrávání vysokých míčů. V prvních dvou setech jsme se nedokázali dostat do hry a teprve od třetího setu naše hra snesla přísnější měřítko. Zápas nám odhalil chyby, na kterých musíme dále tvrdě pracovat tak, abychom byli připraveni na Final Four.“

Jan Hadrava (kapitán): „Co dodat…první dva sety vyšlo Finům na co sáhli a my jsme nepředváděli úplně optimální výkon. Netlačili jsme vůbec servisem a dělali jsme spoustu nevynucených chyb. Třetí set jsme se zvedli, začali jsme lépe podávat, bránit a donutili soupeře k chybám. Byla škoda, že jsme při našem vedení udělali zbytečné chyby, které nás stály spoustu sil. Soupeř potom set s trochou štěstí dohrál do vítězného konce.“

 

Další zápas

17.11.2018 18:00
 

České Budějovice - Brno
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.