Jihostroj má nového nahrávače a smečaře, oznámil změny prezident klubu Jan Diviš

23.05.2018Blanka Popelková

ROZHOVOR - Do nové extraligové sezony, která bude mít kvůli stěhování klubu do provizorního zázemí složitější průběh, angažovalo vedení Jihostroje dvě nové posily.

Jihostroj má nového nahrávače a smečaře, oznámil změny prezident klubu Jan Diviš

Hráčský kádr opustí slovenský reprezentant Filip Palgut a polský smečař Pawel Halaba. “Fanoušci se mohou těšit na příchod španělského nahrávače a útok posílí mladý smečař z Bulharska,” prozradil v rozhovoru prezident českobudějovického klubu Ing. Jan Diviš, který zároveň zhodnotil i uplynulou sezonu.

Jak hodnotíte s odstupem času 4. místo v ukončeném ročníku volejbalové UNIQA extraligy?
Narozdíl od týmů z první čtyřky jsme neměli na hřišti žádnou výraznou osobnost, která by dokázala vzít odpovědnost na sebe a uhrála to. Takovou osobností byl třeba univerzál Filip Rejlek. Ten “neúspěch” letošní sezony se dá přičíst soupeři z Karlových Varů, jenž nás porazil v rozhodujících zápasech jak v Českém poháru tak i v utkáních o postup do finále. Náš tým byl postavený kvalitně na všech postech. Prohráné tiebreaky nejen s Karlovarskem, ale i v zápase o postup do Ligy mistrů, všechny v domácím prostředí, přičítám tomu, že nám chyběla vůdčí osobnost, která by Jihostroj v těžkých momentech pozvedla. Na druhou stranu dostali šanci mladí hráči a ukázali se ve velmi dobrém světle. Všechno špatné je k něčemu dobré. Odkoučované to bylo dobře. Možná jsem více očekával od univerzála Filipa Křesťana, který si ale nesedl s nahrávačem Palgutem, stejně tak jako smečař Petr Michálek.

Práci hlavního trenéra Reného Dvořáka hodnotíte kladně...
Práci trenérů a celého realizačního týmu hodnotím kladně a nemám k jejich práci žádné výhrady, ani ke koučinku. 

A výkon zahraničních poslil? Jak hodnotíte celoroční práci blokaře Ondroviče, nahrávače Palguta a polského smečaře Halaby?
Do nové sezony s námi vstoupí pouze jeden z těchto hráčů, a to Peter Ondrovič. Přicházel do týmu na pozici druhého nebo třetího blokaře a svoji práci odvedl. Polského smečaře Pawla Halabu ve všech důležitých zápasech vyřadilo zranění ramene. Pokaždé, když jsme ho nejvíce potřebovali, ho limitovalo zranění, jak při postupu do Champions League tak při důležitých momentech v Českém poháru. V rozhodujících chvílích nikdy nemohl nastoupit. Co se týká nahrávače Filipa Palguta, tak jsem byl asi nejvíce zklamán. Čekal jsem, že bude mít chuť po vítězství. Nahrávač je hlavní motor týmu a musí určovat charakter hry, ale byl málo agresivní. Nedokázal reagovat na situace, kdy je družstvo pod tlakem. I přesto, že jsme s ním měli ještě smlouvu, tak jsme ji ukončili. Podle mého názoru musí změnit charakter projevu. Musí chtít vyhrát za každou cenu. Pro tým je nesmírně důležité, aby si smečaři a univerzál s nahrávačem herně sedli. To byl hlavní důvod, proč jsme s ním ukončili smlouvu. 

Tým tedy posílí nový nahrávač?
Fanoušci se mohou těšit na příchod španělského nahrávače Miguela Angela De Amo, který přichází z nejvyšší francouzské soutěže. Je to velmi šikovný a zkušený nahrávač, jenž má výborný skákaný servis. Je menší, ale nechybí mu temperament, aby diváky zároveň i pobavil.  

A druhá posila?
Náhrada by měla přijít také za smečaře Pavla Halabu. Na zkoušku přijel smečař Yani Georgiev z Bulharka, který na hřišti působil velmi dobře. Je to sice ještě nevyhraný volejbalista, ale má parametry špičkového hráče. Je to velmi sympatický smečař, což doufám, že dívčí publikum ocení. 

V sobotu odstartovala Evropská liga, kde měl Jihostoj oproti minulé sezoně zastoupení pouze v Petrovi Michálkovi. Jak to vnímáte?
V reprezentaci je kromě Petra Michálka i Marek Šotola a Josef Polák, u kterých je otázka, zda se v týmu udrží. Do národního mužstva byl pozvaný i blokař Radek Mach a Martin Kryštof, ale chápu, že v jejich věku už musí šetřit silami. Pro náš klub to bude přínosem. Ukazuje se, že když po reprezentaci hráči naskočí do extraligy, neprobíhá dostatečná rehabilitace a u Petra Michálka bylo vidět, že ta sezona byla unavená. Takže naopak. Jako prezident klubu vítám, že odpočinek prodlouží jejich životnost v klubu. Autor: Blanka Popelková

 

Další zápas

17.11.2018 18:00
 

České Budějovice - Brno
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.