Nahrávač Filip Palgut přestupuje do německé Bundesligy

13.06.2018Blanka Popelková

Slovenský reprezentant Filip Palgut bude v nové sezoně hrát německou Bundesligu. Nahrávač podepsal smloouvu s nováčkem nejvyšší soutěže TSV Giesen Grizzlys.

Nahrávač Filip Palgut přestupuje do německé Bundesligy

Šestadvacetiletý nahrávač působil v českobudějovickém klubu Jihostroj Č. Budějovice, ale po sezoně smlouvu předčasně ukončil. Giesen angažoval 201 cm vysokého slovenského dirigenta hry po tom, když z mužstva odešli nahrávači Stefan Thiel a Marcin Kapušniak. Palgut se v družstvu potká i s bývalým slovenským reprezentantem Milanom Hriňákom. Dvaatřicetiletý smečař byl součástí týmu Grizzlys v uplynulých dvou letech a v mužstvu bude pokračovat i po postupu mezi elitu.

"Po rozhodnutí nepokračovat dále v Českých Budějovicích jsem požádal agenta, aby mi našel nový klub. Řekl mi o zájmu Grizzlys, následovaly společné rozhovory a poté podpis smlouvy. Je to pre mne krok vpřed, německá liga je kvalitnejší než česká," řekl Filip Palgut.

Filip Palgut se těsně nevešel do nominace trenéra SR Andreja Kravárika na loňské mistrovství Evropy do Polska, ale nechyběl ve výběru pro letošní Zlatou evropskou ligu. Pro zdravotní problémy však zasáhl jen do úvodního popradského duelu proti Estonsku (1:3). Celkem má v národním týmu na kontě 60 startů.

Syn bývalého kormidelníka Slovenska Miroslava Palguta v minulosti také působil v Trenčíně, Příbrami, v Rakousku v Aich/Dobe a Amstettene a v Německu v ročníku 2013/2014 v Chemie Volley Mitteldeutschland. "Věřím, že v nové sezoně to bude lepší než v Mitteldeutschlande, tenkrát jsme obsadili 8. místo. Také doufám, že region okolo Giesenu nabídne více možností než Leuna, kde jsem žil, když jsem v Německu hrál poprvé,” doplnil nahrávač Palgut.

Zdroj: SVF

 

Další zápas

17.11.2018 18:00
 

České Budějovice - Brno
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.