Aktuální zpráva 7. 10. 2018

Od úřadujícího mistra vezeme prohru

K druhému zápasu letošní sezony vyjel náš tým do lázeňského města, k uřadujícímu mistru extraligy VK ČEZ Karlovarsko. Budějovický tým stále ještě bez australské posily Maxe Staplese, kterého trápí zranění, nedokázal domácí družstvo porazit.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (26:24, 25:21, 20:25, 25:17)

Rozhodčí: Kvarda P., Fink T., Kindermanová L., Koutník P.

Počet diváků: 795

Sestavy:

Domácí: O’Dea, Van Haarlem, Hudeček, Beer, Rejlek, Zmrhal, libero Pfeffer. Střídali: Vašina, Patočka, Džavoronok, Penrose

Hosté: Ondrovič, Angel De Amo, Michálek, Mach, Šotola, Fila, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Kupilík, Kraffer Polák

Vyjádření:

Domácí:

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Dnešní zápas se fanouškům musel líbit. My jsme velmi spokojeni a šťastni, že jsme doma vyhráli takto těžký zápas na začátek sezóny. Teď se ale musíme dobře připravit na další nelehké utkání příští týden v Brně. Moc děkuji našim fanouškům za podporu, byla slyšet po celé utkání.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme obrovsky rádi za dnešní vítězství, které se určitě bude v budoucnu počítat. Byli jsme takový hladovější po celé utkání, my to přišlo, ale na druhou stranu máme před sebou ještě moc práce, protože to ještě není úplně učesaný výkon podle mých představ.“

Hosté:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Během prvních dvou setů se nám nepodařilo proměnit poměrně dost bodových balonů, což se pak v koncovkách projevilo. Karlovarsko hrálo výborně na servisu a k ničemu nás pak nepustilo, kromě třetího setu, kdy se na servisu dařilo více nám. Karlovarsko zaslouženě vyhrálo a my se musíme zamyslet nad tím, jak hrát agresivněji ty důležité bodovky. “

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Dnes byl velký rozdíl v účinnosti servisu. Sice jsme servis moc nekazili, ale účinnost nebyla dobrá. Trefujeme sice Marka Zmrhala, kterého trefovat máme, ale špatným servisem. To byl největší rozdíl, neúčinný servis a pak od toho se odvíjející příjem, tam jsme bohužel také zaostávali za Karlovarskem.“

Popis utkání:

Do prvního setu Karlovarsko vlétlo tvrdým servis a pozornou hrou v obraně na síti. Od samého začátku domácí vedli od dva body. Svůj náskok začali ztrácet za stavu 12:10. Dva důležité body hosty nastartovalo a začali pravidelně získávat svoji ztrátu. Karlovarsko zabralo za stavu 19:19 a zvýšilo vedení na 21:19. Už už to vypadalo, že domácí dovedou set do vítězného konce, ale dvě chyby za stavu 23:21, hru opět srovnalo. Oba týmy získaly ztrátu, stav 24:24. Další ztráta pro domácí 25:24 a další bod díky dobré obraně, přivádí domácí k vedení 1:0 na sety.

Druhý set se velmi podobá prvnímu, jen s tím rozdílem, že Karlovarsko své vedení nepustilo po celý set. Hra domácích se velmi líbí domácím fanouškům. Nahrávač Van Haarlem se velmi rychle sžil s týmem, je cítit, že domácí chtějí před domácím publikem zvítězit.

Třetí set je úplný opak dvou předchozích. Jihostroj se nadechl a už na začátku setu musí domácí kouč Novák zastavit hru a poukázat na chyby, kterých se družstvo dopouští. Hosté nepolevují a začínají utíkat domácím. Ani další time nepomáhá domácím. Přichází větší střídaní v sestavě domácích (Džavoronok, Vašina, Penrose, Patočka). Střídajícím hráčům se sice daří eliminovat soupeřův náskok, ten je však tak velký, že hosté pohodlně dokračují do vítězství v třetím setu.

Čtvrtý set začal tak, že již za stavu 4:1 pro domácí, musí hostující trenér Dvořák zastavit hru. Domácí nepolevují, nechtějí doma prohrát, když mají utkání tak dobře rozehrané. Další time hostů 6:1. Velmi koncentrovaný výkon v této části zápasu, přivádí domácí do vítězného konce. Diváci několik minut po utkání děkují potleskem domácímu družstvu. Nejlepším hráčem utkání za domácí, byl vyhlášen Daniel Pfeffer a za hosty Radek Mach, kterým předal cenu zástupce partnera utkání Penta Hospitals.

Autor: Tým Karlovarska