Kryštof: Udělali jsme kus práce

02.11.2018Klub

Tři vyhraná utkání v řadě, jen jedna prohra, třetí místo v tabulce, jednobodová ztráta na vedoucí Karlovarsko. Taková je naše bilance po pěti odehraných kolech české UNIQA extraligy. „Beru to pozitivně,“ říká jeden z nejzkušenějších hráčů Jihostroje, 36leté libero Martin Kryštof

Kryštof: Udělali jsme kus práce

Zatím jste tedy s pěti odehranými zápasy spokojený?
Začátek sezony byl trochu nervózní, to platí asi u každého týmu. Ve druhém zápase v Karlových Varech náš výkon optimální nebyl. Ale pak jsme udělali kus práce, zlepšili jsme herní projev a myslím si, že náš volejbal teď může diváky bavit. Alespoň ze hřiště to tak vypadá.

V týmu máte nového nahrávače a nového smečaře a oba cizince. Vylepšila se už jejich souhra od začátku sezony se zbytkem týmu?
Myslím si, že je to na dobré cestě a neustále se zlepšují. Je vidět, že Miguel je zkušený nahrávač, který na tréninku komunikuje se smečaři, když jejich spolupráce skřípe. Hodně se baví o tom, jak by to mohlo být v utkání lepší. Z toho mám tedy velice pozitivní dojem.

Hlavní postavou obranné hry jste určitě vy sám. Dirigujete si spoluhráče a podobně. Jak se vám to zatím daří?
Z mého pohledu to nějakým způsobem funguje, i když to samozřejmě může být lepší. Před každým zápasem máme určenou taktiku od trenérů a na mně pak je, abych ji dodržoval a hlídal. Snažím se tedy se spoluhráči například před příjmem komunikovat, kdo a po jaké ruce si bere balony a podobně.

Naposledy jste porazili v domácím utkání Zlín 3:0. Navíc po setech 25:18, 25:19 a 25:18. Vypadalo utkání i z palubovky tak jednoznačně, jak ukazovalo skóre?
Dobře jsme trefili podání. A to bylo klíčem úspěchu, protože se nám povedlo Zlín po příjmu odtlačit od sítě. Od toho se celé utkání odvíjelo, také jsme stavěli dobré bloky po krajích a středoví hráči měli čas si také na obranu dojít.

Přesto, že máte za sebou odehraných teprve pět zápasů, myslíte si, že bude letos domácí extraliga ještě kvalitnější než v minulé sezoně?
Soutěž zase udělala krok kupředu. V každém kole bylo nějaké překvapení. Třeba to můžeme vidět na týmu Kladna a Liberce, které asi nejsou na začátek v optimálním rozpoložení. Co vás osobně zatím překvapilo? Například Ústí nad Labem hraje ve velké pohodě, chytli dobře začátek a bude to i nadále nepříjemný soupeř pro ostatní mančafty. Platí to však o více týmech, vždyť Praha dokázala porazit Liberec. Liga bude těžší a jen sebemenší podcenění bude letos hodně trestané.

Zdroj: Týdeník 5+2 Českobudějovicko. Autor:  Petr Lundák. Foto: Dan Kubát 

 

Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.