Napínavý zápas proti Brnu nakonec v náš prospěch

17.11.2018Klub, foto: Dan Kubát

Pohledný a napínavý zápas byl ve sváteční den k vidění ve Sportovní hale v Českých Budějovicích. Oba týmy nechtěly pustit nic zadarmo a praly se o každý bod. Po prvním setu, kdy zkušený nahrávač hostů Boula trhal obranu domácích, další dva sety patřily s přehledem Jihostroji. Až velmi napínavá koncovka čtvrtého setu rozhodla o tom, že oba týmy budou brát aspoň po bodu. Šťastnější nakonec byli domácí a vyhráli rozhodující pátou sadu.

Napínavý zápas proti Brnu nakonec v náš prospěch

VK Jihostroj České Budějovice – Volejbal Brno 3:2 (-21, 14, 17, -26, 11)

Sestavy:
Domácí:
Fila, Ondrovič, De Amo, Michálek, Todua, Křesťan, libero Kryštof. Střídali: Kraffer, Kupilík, Šotola,
Hosté: Handlíř, Pražák, Boula, Hrazdira, Pospíchal, Okošanovič, libero Weber. Střídali: Římal, Licek, Duc Truong

Základní sestavu domácích opět ovlivnila početná marodka. Bez zraněného kapitána Macha, smečaře Staplese a mladého blokaře Poláka měli budějovičtí trenéři méně možných variací, koho proti Brnu postavit. Brno vlétlo do zápasu stejně nebojácně jako v předešlých utkáních. Trápilo Jihočechy na podání a zkušený nahrávač Boula trhal budějovickou obranu. Domácí se nemohli trefit do podání a Brno urvalo první set na svou stranu.
I ze začátku druhého setu tahali domácí trochu za kratší provaz. Nemohli brněnské ubránit. Filipa Křesťana vystřídal mladý Šotola a chytil se hned dvěma esy a úspěšným útokem. Domácí to evidentně nakoplo a začali Brno tlačit. Výborně bránili, dařil se jim výrazně lépe i servis a dotáhli set do hladkého vítězství 25:14.
Výborné podání zdobilo domácí i v začátku třetího setu, kdy se i díky němu ujali nadějného vedení 13:3. To si drželi v podstatě v průběhu celého setu, brněnské k ničemu nepustili a vyhráli další jasný set v poměru 25:17.
Ve čtvrtém setu se oba týmy praly o každý bod a skóre bylo dlouho vyrovnané. Až do stavu 17:17 se body spravedlivě po jednom připisovaly na obě strany. Českobudějovické diváky čekala napínavá koncovka. První dvoubodové vedení si připsali domácí až za stavu 21:19. Hosté však dokázali srovnat a napínavé finále setu bylo na světě. Šťastnější nakonec bylo Brno a vyhrálo předposlední sadu 28:26.
I pátý set se nesl v podobném duchu. Skóre bylo velmi vyrovnané, oba týmy se střídaly v zisku bodů. Poprvé domácí díky dvou skvělým blokům Todui utekli na stav 10:8. Vedení si už Jihostroj nenechal vzít a v líbivém zápase vyhrál 3:2 na sety. 

Vyjádření domácí:
Filip Kupilík (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Začali jsme hodně zakřiknutě, až ve druhém setu po úspěšné sérii na podání jsme se trochu odvázali Ve čtvrtém setu jsme promarnili velké vedení v koncovce, kdy jsme měli asi tři setboly.“
René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „První set Brnu vycházel servis a my jsme se s ním nedokázali vypořádat. Pak se to otočilo, zase jsme dávali dobrý servis my a dobře jsme bránili. Bohužel jsme ztratili bod, protože ten čtvrtý set jsme měli vyhrát. Brno začalo riskovat a vyšlo mu to. To mě trošku mrzí. Nicméně pátý set jsme zaplať pánbůh zvládli, máme dva body a musím poděkovat hráčům za velmi slušný výkon.“

Vyjádření hosté:
Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Začali jsme výborně. Ve druhém setu za stavu 13:13 jsme úplně přestali hrát a neslo se to dál i třetím setem. Ve čtvrtém setu jsme dostali Budějovice opět pod tlak, přestali hrát suverénně. V tiebreaku bylo bohužel méně zkušeností na naší straně. “
Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „My jsme asi set a půl byli o něco lepší než domácí, potom domácí přidali na servisu. Vypadalo to, že prohrajeme 3:1, ve čtvrtém setu jsme zamíchali se sestavou a dokázali se do zápasu vrátit. Nemůžu jinak, ale to co předvedl dneska hlavní rozhodčí, je opravdu bída a slabý výkon.“

 

Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2019 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.