Vyhráli jsme dramatickou bitvu proti Dukle

24.11.2018Klub, foto: Dan Kubát

Úplně nabitá Sportovní hala viděla krásnou volejbalovou bitvu. První dva sety rozhodovaly dramatické koncovky, až ten třetí skončil jiným než dvoubodovým rozdílem. Dukla výborně bránila a obrátila vývoj utkání ve svůj prospěch. Do čtvrtého setu nastoupili Jihočeši s obměněnou sestavou, Křesťan vystřídal Šotolu a Jihostroj srovnal na 2:2. V pátém setu byl Jihostroj lepším týmem a vyhrál další domácí dramatickou bitvu.

Vyhráli jsme dramatickou bitvu proti Dukle

VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec   3:2 (31,-28,-20,23,12)

Počet diváků: 1320

Sestavy:

Domácí:De Amo, Michálek, Todua, Šotola, Kraffer, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Mach, Fila, Kupilík, Křesťan.

Hosté: Šulista, Holubec, Štokr, Grut, Veselý, Biernat, libero Kopáček. Střídali: Správka, Srb, Leikep.

Vyjádření domácí:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Vítězství se dneska nerodilo vůbec jednoduše. Bohužel jsme nezvládli udržet vedení v koncovce druhého setu, což nás stálo koncentraci do setu třetího. Ten jsme prohráli a pak jsme museli dohánět. Jsem rád za to, jaký jsme předvedli výkon ve čtvrtém s pátém setu. Diváci si určitě přišli na své.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice) „Chtěli jsme víc zlobit servisem. S příchodem Správky na hřiště se jim zlepšil příjem. Myslím si, že jsme měli vést 2:0, když jsme ztratili velké vedení v koncovce. Zápas by se asi vyvíjel jinak. Museli jsme se nakonec na vítězství hodně nadřít. Vítězství byl dílem opravdu celého manšaftu. Všech 11 hráčů moc pomohlo.“

Vyjádření hosté:
Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Gratuluju Budějovicím k výhře.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec):„Bylo to nádherné utkání pro diváky. Naprosto vyrovnané ve všech setech, se šťastným koncem pro domácí. Rozhodly maličkosti a domácí byli určitě důslednější.“

Na utkání kola se těšili diváci v Českých Budějovicích. Volejbalisté Jihostroje se s Libercem (v nové sezoně zde působí i odchovanec Jihostroje Petr Šulista) střetli loni v boji o bronzové medaile a rozhodně měli Dukle co vracet.

V prvním setu to byla přetahovaná o každý bod. Oba týmy začaly velmi soustředěně, dominovaly hlavně obrany. Jihostroj při podání Kraffera odskočil na 16:14, ale hosté znovu dotáhli. Dvě chyby v útoku domácích (Michálek, Šotola) znamenaly první setbol pro Duklu. Nakonec nervy drásající koncovku, kdy domácí odvraceli tři setboly a proměnili až svůj sedmý, získal pro sebe úspěšným blokem Jihostroj.

Velmi vyrovnaná bitva byla k vidění i ve druhém dějství. Jihostroj si vypracoval náskok 24:21, ale své šance nevyužil a ze zisku setu se tentokrát radoval hostující Liberec.

Také úvod třetího setu byl jako přes kopírák. Jihostroj měl lehce navrch, ale Dukla i díky Štokrovi a Šulistovi držela krok. V průběhu se po delší době opět na bloku představil kapitán domácích Radek Mach, který několik utkání neodehrál kvůli výronu v kotníku. Druhá půlka setu patřila hostům. Velmi dobře podávali i bránili, vedli již 23:17. Trenér Dvořák ještě zamíchal sestavou, na palubovku přišli Kupilík s Křesťanem, ale Štokr žádné drama nepřipustil.

Do čtvrtého nastoupili Jihočeši v pozměněné sestavě. Na univerzálu zůstal Křesťan a místo Kraffera na smeči naskočil zkušený Fila. Diváci ve Sportovní hale burcovali domácí hráče a hnali je za vítězstvím. Hrálo se podle stejných not: boj o každou výměnu, oba nahrávači vymýšleli, jak překvapit soupeře. Více štěstí v koncovce měl Jihostroj, setbol proměnil ranou ze středu Todua. 

V pátém setu začal Jihostroj lépe. Křesťan se blýskl tvrdými útoky, bojovník Todua blokem (6:3), ale Liberec uhrál čtyři body za sebou a drama pokračovalo. Strany se měnily za stavu 8:7 pro Jihočechy.  V báječné atmosféře nakonec větší touhu po vítězství prokázali domácí. Jihostroj vyhrál pátý set 15:12 a udržel letošní domácí neporazitelnost.

 

Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2019 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.