Aktuální zpráva 15. 12. 2018

Ve šlágru kola jsme si poradili s Kladnem

Ve šlágru 12. kola si budějovický Jihostroj překvapivě hladce poradil se svým tradičním rivalem z Kladna. Po prvním jednoznačném setu se zápas trochu zdramatizoval, ve třetím setu se diváci dočkali i velmi napínavé koncovky, Jihočeši si však udrželi svou domácí neporazitelnost a vyhráli 3:0.

VK Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz  3:0 (16, 22, 24)

Počet diváků: 1010

Sestavy:

Domácí: De Amo, Michálek, Mach, Šotola, Kraffer, Todua, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Kupilík, Staples
Hosté:
Hýský, Zajíček, Habr, Vemič, Sobotka, Wallisch, libero Moník. Střídali: Vostárek, Blažek,

Vyjádření:

Domácí:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice):Jsem rád, že jsme vyhráli 3:0. Hlavně v prvním setu jsme předvedli koncentrovaný výkon, kdy jsme se rychle dostali nad kluky z Kladna. Ten výkon nám pak vydržel i v dalších setech. Chtěl bych dneska kluky pochválit.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem velmi rád za tři body a jsem rád i za předvedenou hru. V prvním setu jsme hráli opravdu výborně, bez chyb. Pak začalo Kladno vystrkovat růžky, měli ostrý servis, jak jsme předpokládali. Kladno nám škodilo hlavně servisem. Nicméně trpělivou hrou jsme Kladno přehráli.“

Hosté:

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz) „Nevím moc, co bych k tomu dneska řekl. Budějovice nás přejely určitě od začátku zápasu servisem. Hlavně ten první set jsme se nezmohli skoro k ničemu. Druhý a třetí set jsme se zlepšovali, nechtěli jsme to dát zadarmo, ale nepovedlo se nám to v koncovkách. Je to škoda, ale můžeme se z toho ponaučit, že se s nimi dá hrát, jen musíme makat.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „My jsme se pomalu rozjížděli a v důležitých momentech jsme nedokázali udržet nějaký standart. Budějovice byly lepší, zaslouženě vyhrály.“

Popis utkání:

Do zápasu vstoupil domácí tým lépe než hosté. Náskok 7:2 byl zasloužený, Kladenští totiž byli pod velikým tlakem, navíc třikrát nevynuceně chybovali a trenér Fortuník žádal poprvé o oddechový čas.
Do nominace pro zápas se v domácím týmu vůbec nevešel slovenský blokař Ondrovič, který ještě doléčuje zranění a v základní sestavě se objevil mladší z dvojice univerzálů Marek Šotola. Jihostroji letos skvěle funguje obrana na síti. Tu právě Šotola podpořil dělovkou ze servisu a první set se vyvíjel podle jihočeských not do stavu 13:4. Trenér Fortuník se pokusil otočit gard nahrávačů, vyslal do boje Blažka a na post univerzála přešel Habr, ale všechno bylo málo platné.

Druhý set byl vyrovnanější a také o dost kvalitnější. V jeho polovině se Kladno, kterému už opět nahrával Habr, dokonce dostalo do vedení 11:13. Filip Habr často a rád útočí, úspěšně se o to pokusil dvakrát i v této pasáži zápasu. Nebývá obvyklé, aby hrdinou zápasu bylo libero. Martin Kryštof jím ale v jihočeské sestavě bývá a byl i tentokrát. Hlavně jeho přehled, obrana a klid v rozehrách přetočily skóre na stranu Jihostroje.

Ve třetím setu se podařilo bodově odskočit také Kladnu na stav 1:4. Jeho hráči, včetně trenéra Fortuníka, často komentovali výroky rozhodčích, čím víc ale diskutovali s arbitry, tím méně se soustředili na zápas. Jihostroj obrátil průběh setu a trpělivou hrou si dokráčel pro třísetové vítězství.