U Filů se bruslí, Kryštofovi chodí pro Betlémské světlo a u Todui běží televize

18.12.2018Klub

Šlágr kola. První s druhým. Čeká nás poslední zápas roku. Dva dny před Štědrým dnem přivítáme ve Sportovní hale úřadující mistra z Karlových Varů a bude to určitě parádní podívaná. I když hráči na šlágr kola pilně trénují, někteří z nich si najdou čas i na vánoční rybaření…

U Filů se bruslí, Kryštofovi chodí pro Betlémské světlo a u Todui běží televize

Po tréninku se Valerii, Martin a Tomáš spolu sešli ještě kousek od haly, přímo na břehu řeky Vltavy. Každý měl v ruce prut a zkoušeli z vody vytáhnout nějakou tu rybu. Mají tu své oblíbené místo, prý tu je hodně kaprů či štik. Při rybaření jsme měli trochu času si popovídat o nadcházejících Vánocích.

Už osm let jsem v cizině, takže je neslavím. My je doma stejně máme až šestého ledna. Můj Štědrý den se nijak neliší od běžného dne, jsem doma a koukám na televizi. Kapra a rybí polévku tedy nemám, i když už jsem to loni ochutnal,“ směje se sympatický blokař z Ukrajiny Valerii Todua. „A na druhou stranu toho šestého už máme tady zase trénink, takže znovu nic neslavím. Ale kdybych byl doma, všichni se sejdeme u jídla, to je podobné jako tady. Největší zábava je u nás na Silvestra, kdy si dáváme i dárky,“ podotýká Todua.

Ostatním hráčům samozřejmě tradiční večeře na stědrovečerní tabuli nesmí chybět. Kapry si už ale milovníci rybaření Martin Kryštof s Tomášem Filou sami před Vánoci nechytají. „Je jasné, že když člověk chytne pěknou rybu, tak si jí vezme, ale kapr je lepší čerstvý. Jako malý kluk jsem na Vánoce rybu chytal,“ vzpomíná naše libero. Jak Martin Kryštof, tak i smečař Tomáš Fila si užívají svátky především s dětmi. „Vánoce trávíme už tady v Budějovicích. Od té doby, co udělali na náměstí kluziště, tak chodíme dopoledne bruslit,“ popisuje Tomáš Štědrý den u Filů. Rodina Martina Kryštofa si zase chodí do katedrály pro Betlémské světlo, to je jejich tradice.

Ještě, než začnou vánoční svátky, budou se muset všichni tři „rybáři“ soustředit na poslední zápas roku. Na sobotní Karlovarsko. Zpozornět budou muset i diváci, protože zápas začne až v 19.30 hodin, a to kvůli hokejovému utkání Motoru.
Celý týden máme na našem oficiálním facebookovém profilu VK Jihostroj dražbu o originální hráčské dresy, ve kterých hráči odehráli dvě soutěžní utkání. Na zápase pak bude u hlavního vchodu i charitativní stánek, ve kterém naše volejbalistky z Madety budou prodávat občerstvení. Výtěžek z dražby a z prodeje půjde celý na sbírku Budějcké obědy dětem. Každý kdo přispěje na dobrou věc, může vyhrát hodnotné ceny od našich partnerů. Všichni jsou srdečně zváni, bude to určitě zajímavá podívaná,“ uvedl manažer klubu Robert Mifka.

Udržíme i v posledním zápase roku domácí neporazitelnost? Odložte na chvíli vánoční úklid nebo pečení a přijďte podpořit náš tým proti účastníkovi Ligy mistrů z Karlovarska. Začátek utkání je v 19:30 hodin.

 

Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
Permanentky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2019 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.