Aktuální zpráva 20. 1. 2019

Ve Zlíně se nedařilo. Prohra po 13 vyhraných kolech.

Do Zlína přijel vedoucí tým extraligy, ale domácí ve vyprodané hale podali nejlepší výkon v letošním ročníku extraligy a favorita zaskočili.

VSC Fatra Zlín –VK  Jihostroj České Budějovice 3:1 (25:17, 23:25, 27:25, 25:23)

Sestavy:
Domácí: Navláčil, Barták, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, libero Bláha. Střídali Motyčka,Varous
Hosté: Ondrovič, De Amo, Fila, Mach, Křesťan, Staples, libero Kryštof. Střídali: Kraffer, Kupilík, Todua

Vyjádření:
Domácí:
Michal Čechmánek (kapitán Fatra Zlín): Dnes jsme měli lepší servis a to bylo klíčové.“
Přemysl Obdržálek(trenér Fatra Zlín): „Konečně se to sešlo a jsme rádi za vítězství.“

Hosté:
Radek Mach (kapitán VK Jihostroj Č.Budějovice): „Domácí byli lepší na podání a s tím souvisel náš horší útok. Domácí byli dnes lepším týmem.“
René Dvořák (trenér VK Jihostroj Č.Budějovice): „Slabým našim servisem jsme dostali Zlín do eufórie a pak už rozjetý tým bylo těžké zastavit. Předpokládané a očekávané vítězství u předposledního týmu soutěže se tak nekonalo.“

Popis utkání:

Domácí vstoupili do utkání ve vyprodané náhradní hale s ambicí překvapit jasného lídra soutěže a toho již za stavu 5:2 v prvním setu přinutil k timeoutu. Po razantním útoku středem Navláčila si hostující trenér vzal za stavu 9:5 znovu timeout. Do stavu 20:14 domácí dominovali a set následně získali pro sebe v poměru 25:17.
Druhý set byl po celou dobu velmi dramatický a vyrovnaný, aby v koncovce díky skvělému bloku Navláčila domácí odskočili na 23:21, ale hosté vyhrocenou koncovku zvládli a srovnali na 1:1.
Do třetího setu vstoupili lépe domácí a po třetím přímém bodu Vašíčka za stavu 10:5 si trenér Dvořák vzal již druhý TO. V další fázi v setu začali domácí kupit chyby na útoku i přihrávce a za stavu 20:20 přišla znovu vypjatá koncovka, kterou domácí borci tentokrát zvládli 27:25.
Čtvrtý set byl průběhem kopií předešlého a to včetně vyhrocené koncovky, tentokrát za stavu 23:23, kdy nadšeně bojující domácí, podporováni skvělým publikem, získali nejcennější vítězství této sezóny, po nejlepším výkonu v soutěži.

autor: Fatra Zlín