Trenér Dvořák: Ostrava je ”rtuťovité” družstvo a jsou to bojovníci

25.01.2019Klub

V pondělí 28. ledna sehrajeme na poměrně dlouhou dobu poslední domácí extraligový zápas. V únoru náš tým díky přeloženým utkáním nečeká žádný zápas na domácím hřišti a tak volejbalisty v akci budete moci vidět zase až v březnu. Začátek utkání proti týmu z Ostravy bude netradičně v 19:40 a to díky živému přenosu České televize. Jak zápas vidí trenér René Dvořák a jak hodnotí postup do Final Four Českého poháru se dočtete v rozhovoru.

Trenér Dvořák: Ostrava je ”rtuťovité” družstvo a jsou to bojovníci

Jak jste viděl odvetné utkání čtvrtfinále Českého poháru?
My jsme si splnili povinost. Hráli jsme slušně a zodpovědně. Po dlouhé době se nám zase dařil dobrý servis.

V půlce února vás čeká finálový turnaj v Kutné Hoře. Budete se připravovat nějak speciálně?
Víme, že půjdeme na Liberec, takže se budeme připravovat hlavně na něj. Budete to stejné jako klasická příprava na ligový zápas.

Minulý víkend jste přerušili vítěznou sérii, kdy jste po dlouhé době přivezli porážku  ze Zlína. Co se stalo?
Podle mě příčina byla jasná. Špatně jsme podávali, Zlín měl dobře přihráno a měl tak šanci si dobře připravit útok. My jsme je pak nemohli ubránit. Tam byl největší rozdíl mezi námi a Zlínem. Dostali jsme od Zlína 11 es.

V sestavě proti Brnu chyběl Marek Šotola. Proč?
Marek je nemocný, má virózu. Dneska už se lehce rozcvičoval, ale týden marodil, tak jsme ještě nechtěli riskovat. Ale zítra se už objeví na tréninku. 

V pondělí od 19:40 přivítáme ve Sportovní hale Ostravu. Co od zápasu očekáváte?
Ostrava je takové rtuťovité mužstvo. J Hodně riskuje na servisu, a pokud se jim daří, je to velmi kvalitní servis. Jsou to velcí bojovníci. My se je pokusíme zkrotit vlastním podáním a odbránit je. Určitě je nemůžeme podcenit, mají svou sílu.

 

Další zápas

25.01.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.