Aktuální zpráva 1. 12. 2018

Díky výhře nad Ústím jsme se posunuli do čela tabulky

Díky senzačnímu vítězství Ostravy na půdě mistrovského Karlovarska a naší výhře v Ústí nad Labem jsme se posunuli na průběžnou první příčku extraligy. Jihostroj v Ústí potvrdil roli favorita. Od začátku utkání tlačil domácí kvalitním servisem, dobrou obranou a bezchybným útokem. Dva sety bylo na hřišti jednoznačně kralující družstvo hostů. Malá naděje pro domácí svitla ve třetím setu, kdy přece jenom hosté začali chybovat a domácí zvýšenou bojovností srovnali hru. V koncovce ale opět potvrdili hosté herní kvalitu a nepřipustili prodloužení utkání.

SK Volejbal Ústí nad Labem – VK  Jihostroj České Budějovice  0:3 (12:25, 20:25, 22:25)

Sestavy:
Domácí: Dhionathan Da Silva, Wilson Marc, Kramar Filip, Koci Redjo, Tibitanzl Martin, Bartůněk Luboš, libero Kořínek Jiří. Střídali: Bartůněk Vít, Vodvárka Jan, Richard Průcha, Jakub Rybníček

Hosté: Radek Mach, Miguel Angel de Amo, Michálek Petr, Valerii Todua, Filip Křesťan, Jiří Kraffer, libero Kryštof Martin. Střídali: Marek Šotola, Filip Kupilík, Fila Tomáš

Vyjádření:
Domácí:
Filip Kramar (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Věděli jsme, že hrajeme proti lepšímu týmu. Chtěli jsme hrát dobře a cítit se na hřišti dobře. První set byl katastrofa. Od druhého setu to bylo lepší, ale na nic to nestačilo. Vytrácí se nám bojovnost. Musíme teď zapomenout, co bylo v uplynulých týdnech, na to jak jsme hráli. Prostě vypnout. Teď nás čekají zápasy, kdy chceme vyhrát a musíme!!!“

Jakub Salon (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Až na třetí set, kdy jsme drželi se soupeřem krok do koncovky, jsme byli horším týmem. Měli bychom si uvědomit, že nás volejbal živí a s takovým přístupem se zápasy nehrají. Čeká nás série zápasů, kde musíme bodovat a zbytečně se dostáváme pod tlak.“

Hosté:
Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Domácí se s každým setem zlepšovali, takže se vítězství nerodilo snadno. Nicméně jsme rádi za tři body z venku.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Z naší strany velmi koncentrovaný výkon. Velmi dobře dirigované naším nahrávačem. Vyčníval Todua, ale všichni hráči odvedli kvalitní výkon.“

Popis utkání:

Do utkání vkročili lépe hosté. Domácí svými chybami na servisu a na útoku dovolili Budějovicím dostat se do vedení 1:5, které ještě po dalších chybách domácích vzrostlo na 2:8. Další zlomový okamžik nastal při servisu hostujícího nahrávače De Ama, takže se rozdíl zvětšil na sedm bodů (8:15). Zbytek setu byl v naprosté režii hostů a tak vítězí 12:25.

Další set začal vyrovnaným ztrátováním až do servisu opět De Ama, kdy hosté odskakují na 6:9. Po výborné obraně hostů zvyšují náskok až na 7:12. Poté ale následovala série chyb Budějovic, takže se domácím podařilo snížit na 13:15. Hosté ale koncentrovaností a svou agresivní hrou udrželi vedení a vyhrávají druhý set v poměru 20:25.

Třetí set byl ve znamení velké bojovnosti a přetahování se o každý balón až do stavu 18:18, kdy si dokonce hosté museli vybrat oba dva své tajmy. Oživení v domácím týmu přinesl na hřiště Jakub Rybníček, s kterým si hostující obrana nevěděla rady. Koncovka ale opět patřila Budějovicím, kdy po nevynucené chybě na útoku domácích zvyšují náskok na 19:21 a svou dobrou obranou dotáhli set a tím i zápas do vítězného konce.

Autor: ČVF - Ústí nad Labem