Aktuální zpráva 10. 2. 2019

Důležité 3 body z Brna

Týmy spolu v posledních dnech odehrály nejen utkání v první části extraligy, ale i dva zápasy v Českém poháru. Ve všech vzájemných střetnutích zvítězil Jihostroj. Brněnský omlazený tým však v zápase s Kladnem ukázal, že se umí rvát, a že nedá soupeřům nic zadarmo.

Volejbal Brno – VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (20:25, 19:25, 25:23, 22:25)

Počet diváků: 550

Sestavy:
Domácí: Truong, Licek, Hukel, Okošanovič, Handlíř, Pražák, libero Weber Střídali: Chevalier, Římal, Provazník, Jakubec
Hosté: De Amo, Michálek, Ondrovič, Šotola, Staples, Todua,libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Kupilík, Mach

Vyjádření:

Domácí:

Tadeáš Handlíř (kapitán Volejbal Brno): Zápas se nám nepodařil na podání tak, jak jsme si představovali. Vidět to bylo především v prvních dvou setech. Ve třetí sadě se nám podařilo vzdorovat. Zlepšili jsme servis a nechybovali jsme tolik, jako v předchozích dvou setech. Ve čtvrtém setu jsme udělali pár zbytečných chyb, které rozhodly.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Gratuluji soupeři k vítězství, myslím si, že byli lepší. My jsme začali trochu vzdorovat ve třetím setu. Příchodem Daniela Římala jsme to trochu zdramatizovali, ale dle mého názoru „Budějce“ dnes zaslouženě berou tři body.“

Hosté:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsme rádi za tři body. Od třetí setu to tu nebylo jednoduché. Kluci se hezky rozehráli a my jsme pak měli veliké starosti, abychom utkání dotáhli do vítězného konce.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „První dva sety jsme v pohodě zvládli. Hráli jsme tak, jak jsem si představoval a jak jsme si řekli. Bohužel jsme na začátku třetího setu vypadli z rytmu. Brno zatlačilo hlavně Římalem, který na co sáhl, to uhrál a tahali jsme za kratší konec celý třetí set. Naštěstí jsme to ve čtvrtém setu zvládli, ale já opět hráčům vytknu, že dva lehce vyhrané sety neznamenají výhru v celém zápase. Připadá mi, že si to již několikátý zápas nejsme schopni uvědomit.“

Popis utkání:

Začátek prvního setu byl vyrovnaný. Oba týmy se rvaly o každý bod a k vidění byly dlouhé a napínavé výměny (8:8). Tvrdým servisem a pevnými bloky donutili hostující hráči Brno k chybám a vytvořili si několikabodový náskok, který jim vydržel až do koncovky (18:13). Trenér Marek se snažil tažení Jihostroje ještě zastavit střídáním, ovšem zvrat v sadě nepřišel. České Budějovice vyhrály první set poměrem 25:20.

Razantní servis a obrana jak na síti, tak v poli táhla Jihostroj kupředu i v druhém setu. Domácím se nedařilo na přihrávce a dopouštěli se nevynucených chyb. Nebylo tedy divu, že za stavu 7:12 měl domácí trenér vybrané oba oddechové časy. České Budějovice svůj náskok i nadále navyšovaly. Ani dobré podání a přesné útoky již Brnu nepomohly k dotažení velké bodové ztráty a o vítězi v druhém setu tak bylo rozhodnuto.

Do třetí sady vstoupili domácí hráči na výbornou. Tvrdým servisem a pevnou obranou na síti donutili České Budějovice k chybám (13:9). I přes problémy na přihrávce, které domácím hráčům vytvořil nepříjemným podáním Miguel De Amo, Brno nesložilo zbraně a ve vyrovnané koncovce si vybojovalo dva setboly. Špatné postavení Jihostroje nakonec ukončilo třetí set, z jehož výhry se radovali domácí.

Čtvrtý set byl od počátku vyrovnaný. Domácí hráči, podporováni skvělou diváckou kulisou, bojovali o každý míč. Budějovice zase hnalo dopředu více složených balónů. Více než dvoubodové vedení si ani jeden z týmů až do koncovky nezajistil. Na Kouničce tak byla k vidění napínavá koncovka. Tu na svou stranu, především díky menšímu množství chyb, strhli hráči Jihostroje a vyhráli tak na brněnské palubovce 3:1.

Autor: Volejbal Brno