CzechVolley.tv."/> VK Jihostroj | Jihostroj vyráží na Kladno potvrdit pozici vedoucího týmu extraligy

Jihostroj vyráží na Kladno potvrdit pozici vedoucího týmu extraligy

10.10.2020Klub

Pro minimálně následujících dva týdny se bude jednat o jediný extraligový zápas. Ve velmi nejisté situaci v našem státě, který od pondělí znemožní volejbalistům trénovat i hrát, se museli naplno připravovat na sobotní duel o důležité body do tabulky UNIQA extraligy. Jihostroj jede tentokrát bojovat do Kladenské sportovní haly. Utkání začne v 18 hodin a sledovat ho můžete na webu CzechVolley.tv.

Jihostroj vyráží na Kladno potvrdit pozici vedoucího týmu extraligy

Kladno volejbal cz

Středočeši jsou po třech kolech v tabulce na osmém místě UNIQA extraligy. V úvodním kole překvapivě hladce podlehli v Ostravě 0:3, poté si náladu spravili domácí výhrou 3:1 nad Brnem a v posledním kole podcenili soupeře ze Zlína, z jehož palubovky odjeli s porážkou 1:3. Po páteční pauze čeká kladenské volejbalisty sobotní souboj s Jihostrojem, do kterého nejdou v roli favorita. „Hádám, že by nám taková pozice mohla sedět. Do zápasu vlétneme bez respektu a uvidíme, jak zareaguje soupeř,“ říká pro web Kladna asistent trenéra Samsely.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

🏐🦅 Včerejší prohru ve Zlíně zhodnotil smečař @krafy16 😒 Hned zítra se společně s ostatními 🦅 pokusí zabojovat o udržení domácí neporazitelnosti proti @vkjihostroj 🔥 #kommona #kladnovolejbalcz #men #eagleskladno #thirdgameoftheseason #secondloss #kladnofamily #volley #ceskyvolejbal

Příspěvek sdílený Kladno volejbal cz (@kladnovolejbal),

V kladenském klubu působí několik bývalých hráčů Jihostroje. Pikantní bude zápase například pro Filipa Křesťana, který ještě v minulé sezoně hájil barvy jihočeského týmu. Za Jihostroj nastupovali také Jiří Kraffer a Filip Palgut.

Sestava Kladna z posledního utkání:
Hýský, Kyjanica, Palgut, Kraffer, Zajíček, Křesťan, libero Kunc. Střídali: Mikulenka V., Mikulenka J.

Vzájemné zápasy

Posledních sedm vzájemných utkání ovládli volejbalisté Českých Budějovic. Kromě pěti extraligových duelů se jedná o dvě utkání finále Českého poháru v letech 2019 a 2020. Naposledy Jihostroj prohrál s Kladnem téměř před třemi lety – 2. prosince 2017 v Kladenské sportovní hale 1:3.

Z tábora Jihostroje

Svěřenci Reného Dvořáka a Tomáše Skolky jsou včele UNIQA extraligy o bod před Karlovarskem a na první příčce se chystají udržet. S výjimkou jednoho setu na palubovce Příbrami ve druhém kole je zatím Jihostroj suverénní a ve stejném duchu si chce počínat i na Kladně. V minulém utkání pro zranění nemohl nastoupit Marek Zmrhal, kterého nahradil Matěj Koranda, a hned se uvedl esem.

Dominujícího univerzála Filipa Rejlka nahradil v minulém zápase s Prahou Casey Schouten, který byl s dvanácti body neoficiálně nejlepším hráčem utkání. Do hry se tentokrát nedostali blokař Peter Ondrovič a smečař Daniel Šulista. Uvidíme, jakou sestavu připraví trenéři na Kladno.

Utkání můžete sledovat živě na www.CzechVolley.tv.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

#teamspirit ❤️🖤🤍 Děkujeme Vám, že jste drželi palce na dálku! Na našem YouTube kanálu můžete zhlédnout celý záznam utkání proti @vklvipraha 📺 #vkjihostroj

Příspěvek sdílený VK Jihostroj České Budějovice (@vkjihostroj),

 

Další zápas

17.10.2020 18:00
odloženo

České Budějovice - Beskydy
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.