Aktuální zpráva 10. 11. 2018

Koncovky jsme zvládli a připsali si proti Lvům další body

Budějovičtí fanoušci viděli vyrovnané utkání, kterému dominovala výborná obranná hra obou týmů. Pražští Lvi domácímu celku důstojně vzdorovali a nedali mu vítězství zadarmo. Napínavou koncovku třetího setu však domácí zvládli a připsali si tak další tři body do tabulky.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Lvi Praha 3:0 (22,23,26)

Sestavy:
Domácí: Ondrovič, De Amo, Michálek, Todua, Šotola, Kraffer, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Kupilík, Fila
Hosté: Démar, Kozak, Krajčovič, Naarden, Svoboda, Van Werkhoven, libero Kovařík. Střídali: Kuboš, Špulák

Domácí nastoupili v základní sestavě s mladším z dvojice budějovických univerzálů Markem Šotolou a bez zraněného kapitána Radka Macha. Průběh celého setu byl velmi vyrovnaný. Oba celky výborně bránily na síti. Domácí utekli Lvům na rozdíl dvou bodů až v koncovce, kdy pražský trenér bral oddechový čas za stavu 24:22 pro domácí. Set pak symbolicky zakončil domácí Ondrovič nekompromisním blokem.

I do druhého setu nastoupili Lvi nebojácně a nedovolili domácím se ujmout výrazného vedení. Výborně blokovali a bránili v poli. Za stavu 18:20 pro domácí poslal trenér Dvořák na hřiště Kupilíka s Křesťanem a měl šťastnou ruku. Domácí se dostali do varu. Po dvou esech Ondroviče zakončil set Filip Křesťan.

V úvodu třetího setu tahali za delší konec hosté. V podstatě celý set vedli. Domácí se však nechtěli vzdát vítězství ve třech setech a v koncovce setu zabrali. Finále zápasu bylo vyrovnané, napínavou koncovku však lépe zvládli domácí a připsali si na své konto další tři body.

Vyjádření domácí:
Filip Kupilík (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Možná se to zdálo jako jednoduchý zápas, ale vlastně byly tři koncovky. Nedokázali jsme se suverénně dostat nad soupeře. Nakonec jsme měli trošku to štěstí, kterému jsme šli samozřejmě naproti. V té koncovce jsme to vždycky nějak uválčili a bereme tři body a odcházíme domů.“
René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Tři koncovky, které jsme zvládli, toho si cením. My jsme nepodlehli tomu tlaku. Praha riskovala na servisu a my jsme zase trošičku haprovali na příjmu. Ale v těch koncovkách pomohli hráči ze střídačky a myslím si, že máme zasloužené tři body.“

Vyjádření hosté:
Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): „Rozhodly všechny tři koncovky. Byl to vyrovnaný zápas a rozhodovaly maličkosti. Byla tam trošku nezkušenost, protože jsme hráli docela s mladou šestkou a asi rozhodla zkušenost Jihostroje.“
Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Pro nás strašně krutá prohra dneska. Rozhodly koncovky všech setů. My jsme hráli výborně. Myslím si, že jsme výborně bránili, výborně jsme byli připravený, ale máme nějaké problémy se sestavou, takže nemáme kompletní sestavu. Ale na to se nebudeme vymlouvat. Za ten výkon, který jsme dneska předvedli, jsme si zasloužili víc než prohrát 3:0.