Mladší žáci vybojovali na MČR páté místo. Vynikající výsledek! hlásí trenér Skolka

09.09.2020Klub

První velkou akcí nové sezony pro mladší žáky bylo prestižní Mistrovství České republiky, které se konalo poslední prázdninový víkend v Nymburce a Kolíně. „Celkově jsme obsadili 5. místo, což je vynikající úspěch pro mládežnický volejbal v Českých Budějovicích,“ říká trenér Tomáš Skolka.

Mladší žáci vybojovali na MČR páté místo. Vynikající výsledek! hlásí trenér Skolka

O turnaj byl velký zájem ze všech koutů naší republiky – celkem se ho zúčastnilo 24 družstev. Není divu, protože žáci vlivem situace okolo koronaviru přišli o všechny zápasy od března. „Naši žáci po absolvování klubového soustředění v Prachaticích měli týden na společnou přípravu. Nebylo to moc, ale popasovali jsme se s tím poměrně slušně,“ říká Skolka.

Mladší žáci odehráli na mistrovství deset utkání a celý turnaj zakončili bilancí sedmi výher a tří porážek. Ve čtvrtfinále mladší žáci Českých Budějovic prohráli po vyrovnaném zápase se Znojmem, které se později stalo mistrem České republiky. V závěrečné fázi turnaje českobudějovičtí mladíci porazili Brno i Českou Lípu stejným výsledkem 2:1. Celkově páté místo se dá považovat za skvělý úspěch mládeže VK České Budějovice.

„Obrovská pochvala patří všem níže vyjmenovaným klukům, kteří za dobu přípravy udělali obrovský kus práce a musím před nimi smeknout pomyslný klobouk. Chtěl bych všem klukům pogratulovat a doufám, že je úspěšný turnaj nakopne do další práce,“ přeje si Tomáš Skolka, který vysekl zvláštní poděkování Patriku Tóthovi (otec, fanoušek, řidič a další člen realizačního týmu) za celkovou pomoc s turnajem.

VK České Budějovice reprezentovali

Hráči: Dominik Tóth, Adam Dubský, Adam Unger, Jakub Michalec, Martin Glaser, Marek Benda, Matouš Kubeš, Filip Pelda, Martin Našinec, Tomáš Skolka

Realizační tým: Tomáš Fábera, Nikola Schwachová, Tomáš Skolka

Fotogalerie

                hidden 

 

Další zápas

24.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.