Mladý odchovanec Šulista dalším členem A-týmu

31.05.2020Klub

Ještě na dvě jména čekají fanoušci českobudějovického Jihostroje. A to konkrétně na jména hráčů, kteří doplní dva volné smečařské posty v kádru Jihočechů pro nadcházející sezonu 2020/2021. Jedním z nich je Daniel Šulista. Mladý odchovanec našeho klubu, který dostal od trenérů A-týmu důvěru a z juniorského týmu přechází do velkého volejbalu k A-týmu Jihostroje České Budějovice.

Mladý odchovanec Šulista dalším členem A-týmu

Dane, překvapila vás nabídka od vedení A-týmu nebo jste se už průběžně domlouvali během minulé sezony?
Myslím si, že v Budějovicích je v juniorském týmu spousta dobrých a talentovaných hráčů, takže mě tato nabídka velmi příjemně překvapila. Už před sezónou nám vedení týmu oznámilo, že pro nastávající sezónu chtějí kádr mužů doplnit jedním mladým hráčem, tak jsem moc rád, že jsem svými výkony zaujal. Manažer Jihostroje, pan Robert Mifka, se mi ozval někdy koncem sezóny. Začalo se jednat a domlouvaly se podmínky. Jsem za tuto příležitost opravdu vděčný a doufám, že se mi podaří tuto příležitost uchopit za správný konec.

V loňské sezoně jste se na lavičku A-týmu už párkrát dostal. Víte tedy už, do čeho jdete nebo to pro vás bude něco nového?
V loňských sezónách jsem se už párkrát dostal na lavičku A- týmu, ale jenom na domácích extraligových zápasech. Zápasy, které se budou hrát mimo českobudějovickou halu budou pro mě novou zkušeností. To samé platí i o pohárových a zahraničních zápasech. Moc se těším na tyto nové zkušenosti.

V čem bude podle vás odlišná předsezonní příprava u A-týmu, než u juniorů?
Já už s juniory nejezdím na předsezónní přípravu druhým rokem, připravuji se s A- týmem Jihostroje, takže vím, co mě čeká a nemine. Rozdíl mezi juniorskou a extraligovou přípravou je velký. Všechno je rychlejší, silovější a tvrdší. Vím, do čeho jdu, takže teď stačí jen tu dřinu vydržet.

Budete mít příležitost trénovat a hrát se skvělými zkušenými hráči. S Miguelem de Amo, Martinem Kryštofem, Filipem Rejlkem, Radkem Machem a dalšími. Těšíte se?
Na tohle se prakticky těším nejvíc. Spoustu hráčů už znám a budu se od nich chtít naučit nejvíc, co to půjde.

V kádru budete jasným benjamínkem, což obnáší celou řadu povinností. :) Veškeré úklidy, nošení věcí, přípravu hřiště atd. Neobáváte se toho?
To je pravda. Vzhledem k tomu, že jsem byl vždycky všude nejmladší, tak jsem si na tuto pozici nějak zvykl. Chvilku mi asi bude trvat, než se rozkoukám a zjistím, co vlastně všechno bude moje práce, ale věřím tomu, že to půjde i bez menších pokut a problémů.

Chystáte se studovat nebo se budete soustředit jen na volejbal?
Podal jsem si přihlášku na Zdravotně-sociální fakultu zde v Českých Budějovicím. Studovat budu dál, ale prioritou pro mě bude volejbal. 

 

Další zápas

24.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.