Naše nejmladší volejbalistky bojovaly na mezinárodním turnaji v Přerově

16.05.2018Blanka Popelková

Celý víkend statečně bojoval náš nejmladší tým volejbalistek VK České Budějovice na mezinárodním turnaji mladších žaček v Přerově. Foto: Milan Šimonek

Naše nejmladší volejbalistky bojovaly na mezinárodním turnaji v Přerově

Vítězem jubilejního 25. ročníku Memoriálu Jiřího Lakomého v Přerově se stal německý tým SC Schweriner. Německý výběr vede český trenér Radek Krpač a jeho tým během deseti utkání neztradil jediný set. 

Ve finále se Němky utkaly s jihočeským výběrem trenéra Honzy Vobra z VK České Budějovice, který získal stříbrné medaile. Tým mladších žaček VK České Budějovice kouče Milana Šimonka a Martiny Kobrlové se umístil ve středu tabulky z celkových 24 družstev.

Souboj o bronzové medaile vyhrál Havlíčkův Brod nad TJ Ostrava. 

Pořádající Volejbal Přerov do turnaje nasadil hned několik družstev. Áčko obsadilo 11 příčku, déčko složené těsně před zahájením turnaje, kvůli odhlášení jednoho z účastníků bylo šestnácté. Družstvo B skončilo na 22. místě a premiéra v šestkovém volejbale pro začínající volejbalistky, které letos hrály přebor trojic, sice výhru nepřinesla, ale přerovské naděje určitě předvedly slibné výkony pro následující sezonu.

Kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje se kromě německého týmu SC Schweriner účastnily i družstva ze Slovenska: Levice, Čadca, Bratislava, Skalica. 

Řada zúčastněných týmů včetně zahraničních složila poklonu pořadatelům za velmi dobře zorganizovaný turnaj a přislíbila účast i na dalších ročnících.Autor: Blanka Popelková

 

Další zápas

16.10.2018 17:45
 

České Budějovice - Odolena Voda
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.