www.CzechVolley.tv. od 18 hodin."/> VK Jihostroj | O víkendu dva zápasy! Do Českých Budějovic přijede Brno a Beskydy

O víkendu dva zápasy! Do Českých Budějovic přijede Brno a Beskydy

19.11.2020Klub

Jihostroj čeká první domácí zápas po více než šesti týdnech! Českobudějovičtí stihli v aktuálním ročníku odehrát pět utkání, z čehož jen jediné bylo na domácí palubovce. Nyní čeká svěřence Reného Dvořáka hned dvojnásobná porce – v sobotu přijede Brno, v neděli Beskydy. Oba zápasy nabídneme v živém komentovaném přenosu na www.CzechVolley.tv. od 18 hodin.

O víkendu dva zápasy! Do Českých Budějovic přijede Brno a Beskydy

Volejbal Brno

Brňany čeká těžký dvojzápas. Ještě před duelem s Jihostrojem v pátek hostí silné Karlovarsko. Volejbalu Brno patří v dosavadním průběhu ročníku pátá příčka. V pěti zápasech si Brno připsalo tři výhry, dvě porážky a celkem devět bodů. Jeho výsledky jsou zatím nevyrovnané – všechny dosavadní domácí zápasy brněnský tým vyhrál, venkovní naopak prohrál. Sezonu začali brněnští hráči jednoznačnou domácí výhrou se Lvy Praha 3:0, pak podlehli na Kladně 1:3. Následovalo domácí vítězství 3:0 proti Beskydům a porážka v Liberci 0:3. Naposledy v pondělím televizním utkání porazila družina trenéra Marka 3:1 rivala ze Zlína. Pokud budou Brňané pokračovat v nastoleném trendu, z Českých Budějovic by si body přivézt neměli.

Hra brněnských volejbalistů stojí především na Martinu Lickovi, který v minulém utkání se Zlínem výrazně přispěl k úspěchu Brna. „K vítězství nás dotáhl především on. Jinak náš výkon byl jako na houpačce. Chvíli jsme hráli dobře, pak uděláme chybu, na to se navrší další a jsme dole. Toho se musíme vyvarovat. Jsem moc rád, že jsme vstoupili do další fáze ligy vítězně,“ hodnotil kouč Ondřej Marek poslední duel.

Sestava Brna z posledního utkání:
Licek, Janečka, Kaška, Hrazdira, Pražák, Provazník, libero Lžičař. Střídali: Jakubec, Klajmon, Římal

Black Volley Beskydy

Nedělní soupeř Jihočechů za sebou taktéž bude mít zápas z předešlého dne – v sobotu Beskydy hostí Ústí nad Labem. Celek ze severovýchodní Moravy zatím odehrál čtyři utkání, v nichž získal pět bodů. Stejně jako Brno také Beskydy doma vítězí a venku prohrávají. V prvním zápase sezony Beskydy jasně porazily Ostravu 3:0, následně však prohrály 0:3 v Brně. Napínavé utkání se Zlínem zvládly až díky zkrácenému setu 3:2 a naposledy se překvapení nekonalo na palubovce Karlovarska, které zvítězilo 3:1.

Právě na palubovce Karlovarska doplatili Beskydy na slabý začátek utkání a respekt ze silného soupeře. To potvrzují slova trenéra Jakuba Salona. „Přijeli jsme a nastoupili jsme do zápasu vlažně. Bylo vidět, že jsme se možná trochu báli. Od druhého setu jsme ztratili bázeň a bylo to vidět na naší hře, hlavně na servisu. Bylo to vyrovnané utkání, myslím si, že nám chyběl Moník. Pospíšil ho zastoupil dobře, trénoval týden a není rozehrané libero. Tam vidím, že jsme měli mezery.“

Sestava Beskyd z posledního utkání:
Dolgopolov, Mečiar, Široký, Romanutti, Krysiak, August, libero Pospíšil. Střídali: Prokůpek, Mišek
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený VK Jihostroj České Budějovice (@vkjihostroj)

Vzájemné zápasy

Volejbal Brno nepatří k oblíbeným soupeřům Jihostroje. V uplynulé sezoně byly vzájemné duely mimořádně vyrovnané – oba došly až do pátého setu. První na půdě Brna vyhrál Jihostroj a druhý ve Sportovní hale naopak Brno. Mezi sezonami 2016/17 až 2019/20 sehrála mužstva sedm vzájemných utkání, z toho jeden duel Českého poháru – Jihostroj zvítězil šestkrát, ale v polovině případů těsným výsledkem 3:2. V semifinále play-off 2015/16 Brno vyřadilo České Budějovice 4:2 na zápasy.

Black Volley Beskydy hraje extraligu od teprve minulé sezony 2019/20. Historie vzájemných zápasů tedy není dlouhá. Jihostroj v uplynulém ročníku neměl s týmem z Beskyd problém – na palubovce soupeře vyhrál 3:1 a v odvetě ve Stromovce 3:0.

Z tábora Jihostroje

Jihostroj tvoří společně se Lvy Praha dvojici mužstev UNIQA extraligy, která si zatím zahrála v domácím prostředí jen jednou. Právě Praha je jediný tým, který se ve Sportovní hale dosud představil. Fanoušci Českých Budějovic tak až dosud museli žít vzpomínkou na jediný domácí zápas, jehož záznam je volně k dispozici na YouTube. Po tomto nabitém víkendu v podobě dvou domácích duelů se však poměr zápasů doma – venku začne vyrovnávat.

Jihočeši stále vládnout extraligové tabulce, když v pěti zápasech nepoznali porážku. Ztratili však dva body a druhé Karlovarsko má jen o dva body méně a zápas k dobru. Jihostroj přišel o body v posledních dvou zápasech na venkovních palubovkách, které vyhrál až v pátém setu. Ve Sportovní hale by však neměl hrozit vlažný začátek utkání ze strany Českobudějovických. Fanoušci na zápasy do haly bohužel dorazit nesmí, klub tak nachystal kvalitní komentované přenosy, které budou k dispozici zdarma na www.CzechVolley.tv.

 

Další zápas

05.12.2020 18:00
Sportovní hala

Jihostroj - Příbram
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.