První semifinále nevyšlo! Jihostroj podlehl Karlovarsku 3:0

03.04.2018Blanka Popelková

První semifinálový duel zahájil Jihostroj v domácím prostředí, této výhody však nevyužil.

První semifinále nevyšlo! Jihostroj podlehl Karlovarsku 3:0

Výběr Reného Dvořáka nastoupil v základní sestavě s nahrávačem Filipem Palgutem, smečaři Tomášem Filou a Petrem Michálkem, na bloku nastoupil Radek Mach a Peter Ondrovič, na postu univerzála Marek Šotola. Libero patřilo Kryštofovi

Hlavní trenér Karlovarska Jiří Novák vsadil na základní sestavu s univerzálem Filipem Rejlkem. Jeho tým byl z předchozí čtvrtfinálové série rozehraný a  hned v začátku si počínal suverénně ve všech herních činnostech. Ppo celý první set si vytvářel bodový náskok, který se stále zvyšoval. Do koncovky už vstupoval s velkým bodovým rozdílem 20:13. Domácí hned v prním setu střídali a místo Tomáše Fily přišel Pawel Halaba, ale sebejistý útok hostů z Karlových Varů dokráčel velmi rychle do vítězného konce (25:17). 

Druhý set zahájil houževnatý soupeř ve stejném tempu. Stoprocentní útok středem měl blokař Tomáš Široký a výborně útočil Zmrhal i Rejlek. Vynikající servis Filipa Rejlka druhý set ukončil (25:16).

Třetí sadu zahájil bodem z bloku Marek Šotola. Jihostroj zlepšil obranu a začala se hrát vyrovnaná partie (8:8). Kouč René Dvořák poslal do hry nahrávače Kupilíka a ten se mu záhy odvděčil esem. Když se domácí Budějovice dostaly do vedení 12:10, zareagoval Jiří Novák oddechovým časem. Sada se dramatizovala, Radek Mach dorovnával na 15:15 a Marek Šotola zazářil přímým bodem z podání. Před vstupem do koncovky třetího setu byl stav vyrovnaný 20:20. V koncovce se vrátil místo Toduy Ondrovič, ale servis pokazil. V samotném závěru přišlo opět eso Filipa Rejlka a dvoubodový náskok, který už si Vary nedaly vzít a zvítězily 25:23. 

Vyjádření po utkání:

René Dvořák (trenér Jihostroje): "Karlovarsko odehrálo vynikající zápas. Hráli výborně v poli a my jsme jim to naší nedůrazností povolili. Měli dnes výbornou obranu, která rozhodla. Výborně bránili v poli, kde chytili spoustu míčů, potom si je uhráli a dostali se tím do obrovské euforie. Ta dlouhá přestávka mezi zápasy nám moc nepomohla, protože je vidět, že nejsme rozehraní, proto jsme také byli tak nedůrazní. S příchodem Filipa Kupilíka a Toduy se hra mírně zvedla, ale i tak Karlovarsko vyhrálo s přehledem, protože výborně hrálo ve všech činnostech."

Filip Palgut (nahrávač Jihostroje): "Soupeř nás dnes přehrál úplně ve všem. Výborně podávali a přihrávali a o útoku ani nehovořím. To je asi tak všechno, co bych k tomu dnes mohl říci."

Jiří Novák (trenér Karlovarska): "Hodnocení po vítězství je vždy příjemné, ale teď půjdeme do šatny a důrazně si vysvětlíme, že je to jen první krok. Musíme další tři dny žít životem, který jsme žili teď poslední den a připravit se na mentálně velmi těžký zápas. Nechci vidět tři dny jediný úsměv."

Filip Rejlek (univerzál Karlovarska): "Hodně nám pomohla čtvrtfinálová série s Brnem, protože Brno bylo velmi vyrovnaným soupeřem. Ta herní týmová rozehranost je oproti té tréninkové opravdu jiná. Bylo to v náš prospěch."

VK Jihostroj České Budějovice - VK Karlovarsko 0:3 (17:25, 16:25, 23:25)

Sestava Jihostroje: Palgut, Mach, Michálek, Ondrovič, Fila, Šotola. Libero: Kryštof. Střídali: Kupilík, Křesťan, Halaba, Todua.
Hlavní trenér: René Dvořák

Sestava Karlovarska: Hudeček, Treial, Široký, Ropret, Široký, Rejlek, Zmrhal. Libero: Pfeffer. Střídali: Kriško, Prešinský.
Hlavní trenér: Jiří NovákAutor: Blanka Popelková

 

Další zápas

17.11.2018 18:00
 

České Budějovice - Brno
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.