Reprezentace je velká zkušenost, ale konkurence je obrovská, říká Filip Křesťan

04.05.2018Blanka Popelková Foto: Petr Lundák

ROZHOVOR - Po skončení volejbalové UNIQA extraligy nastoupili ti nejlepší hráči do reprezentačního výběru trenéra Michala Nekoly.

Reprezentace je velká zkušenost, ale konkurence je obrovská, říká Filip Křesťan

Volejbalová reprezentace se letos poprvé sešla v pondělí 30. dubna v Jablonci nad Nisou. Z českobudějovického Jihostroje se prvního soustředění účasnil univerzál Filip Křesťan a smečař Petr Michálek. Tým se připravuje na zápasy se slovenskou volejbalovou reprezentací, s níž odehraje od 9. do 11. května tři přípravná utkání v Púchově. Poté už bude následovat ostrý strart ve Zlaté Evropské lize.

Konkurence na postu diagonálního hráče je kolem Filipa Křesťana obrovská (Michal Finger ITA, Jan Hadrava POL), přesto českobudějovický univerzál nic nevzdává a přípravu s národním týmem bere jako jednu velkou zkušenost.

Filipe, jak probíhal první týden reprezentačního soustředění v Jablonci?
První týden byl docela náročný. Každý z hráčů se vracel po nějaké tréninkové pauze, podle toho jak ukončili sezónu. Moje tělo teprve začalo absorbovat únavu z ukončené sezóny, takže to bylo náročné - začít znova trénovat. Teď už si ale moje tělo po nějakých 7 tréninkových jednotkách zase zvyklo. 

Na co jste se v tréninku s koučem Nekolou nejvíce zaměřili?
Nejvíc jsme se zaměřili na posilovnu a na trénování s míčem. Většinou to bylo dohravaní těžkých míčů, nahrávání z pole a práce v šestkách. 

Které nové tváře se na prvním letošním soustředění repre objevily?
Novou tváří u reprezentačního týmu je určitě kondiční trenér, bývalý olympionik Jiří Mužík, který nás drtí v posilovně (úsměv). Mezi hráči jsou to mladíci Kunc a Indra, potom zkušení blokaři Patočka a Pražák. Doufám, že jsem na někoho nezapomněl (úsměv). 

Měl jsi dostatečnou pauzu na regeneraci?
Měl jsem asi týden na to, abych se nějak trochu srovnal a začal s léčením drobných šrámů ze sezony. Upřímně, byly by zapotřebí dva týdny úplné regenerace, ale jak se říká, co tě nezabije to tě posílí. Hráč alespoň zjistí, kde má svoje hranice. 

Jaký program vás nyní s národním týmem čeká?
První týden máme za sebou a od neděle se k nám budou připojovat další hráči. Budeme se připravovat na přátelská utkání na Slovensku, kam odjíždíme v úterý. Potom bude následovat příprava na Evropskou ligu.

Jak velká je konkurence v reprezentačním týmu na tvém postu?
Na mém postu? Hodně velká! Máme tu Michala Fingera a Jana Hadravu. Oba jsou výborní hráči a měli vynikající sezony. Ale i tak si tady užívám každý den, protože je to čas k nezaplacení a obrovská zkušenost. A po jistých neúspěších v sezoně mě to v této chvíli dost naplňuje. 
Autor: Blanka Popelková

 

Další zápas

17.11.2018 18:00
 

České Budějovice - Brno
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.