Trenér Dvořák: Trénovat budeme v hale, ale třeba i na Kleti

05.08.2018Klub

Dovolená je u konce. Hráče A-týmu čeká od středy 8. srpna zase dřina. Začíná totiž příprava na nadcházející extraligový ročník 2018/2019. Ten pro náš tým začne v sobotu 29. září na palubovce Kladna. Poprvé se v nové sezoně tým pod vedením trenérů Reného Dvořáka a Tomáše Skolky ukáže domácím divákům v sobotu 13. října, kdy se ve sportovní hale představí Odolena Voda. S hlavním trenérem René Dvořákem jsme si ještě před startem letní přípravy trochu popovídali.

Trenér Dvořák: Trénovat budeme v hale, ale třeba i na Kleti

René, jak máte přípravu naplánovanou? Co všechno na hráče čeká?
Nejdříve začneme obecnou vytrvalostí a všeobecnou fyzickou přípravou. Pak se postupně přesuneme k trénování rychlosti. Od druhé půlky srpna už do tréninku zařadíme i volejbal, který se bude napůl střídat s posilovnou. Od září už bude ale volejbal více převládat.

Pojedete s týmem někam z Budějovic pryč na soustředění?
Nebudeme mít žádné soustředění. Všechno se bude odehrávat v Budějovicích, popřípadě na Kleti nebo v okolí města. 

Z přípravy Jihostroje se už vytratily antukové turnaje, kam se dříve hodně jezdilo. Neplánujete se k tomu vrátit?
Žádné antukovky hrát nebudeme, protože kvalita těch turnajů už pomalu upadá. Dnes je volejbal na antuce už trochu jinde, než býval. Začínáme ale s halovými turnaji už 31. srpna v Liberci, začátkem září jedeme do Příbrami, 11. září u nás přivítáme rakouský Waldviertel, 14. září tu bude ČZU a 18. září Příbram a poslední turnaj před prvním zápasem se bude hrát v Karlových Varech. 

Na začátku přípravy asi opět nezačne trénovat celý kádr, že?
Ano, začínáme zase s osekaným kádrem. Marek Šotola s Pepou Polákem jsou s A týmem národního mužstva na soustředění a vrátí se na začátku září. Španělský nahrávač De Amo je také s nároďákem a měl by se k nám připojit ke konci srpna a australský smečař Staples je teď také v přípravě s jejich národním týmem před mistrovství světa, takže uvidíme. Pokud nakonec odjede na šampionát, tak k nám přijede zhruba týden před začátkem soutěže.

To bude asi náročné nováčka potom zapracovat to týmu za tak krátkou dobu.
Určitě ano. Nahrávač se nám vrátí měsíc před začátkem ligy, což je ještě dostatečný čas, aby se s ostatními sehrál. U Australana to bude složitější, ten se do toho bude muset dostat daleko rychleji. 

Ke stěhování týmu do jiné haly nakonec nedošlo, takže se dál budete připravovat na extraligu ve stávající hale.
Je to tak. Sice jsme měli připravenou sezonu v nějakém režimu, ale teď jediná změna je bohužel ta, že kvůli plánovanému stěhování jsme nepřihlásili žádnou evropskou soutěž. Už jsme to prostě nestihli. 

Vy jako trenér ale můžete být paradoxně spokojený, že zůstáváte ve sportovní hale, že nemusíte nic měnit a ani upravovat. Je to tak?
Samozřejmě, že horší hala i celkové podmínky by byly pro mužstvo trochu problémové. Opravdu jsem jako trenér radši, že jsme zůstali tam, kde jsme. Na druhou stranu musím říci, že jsme s klukama už byli připravení na náhradní azyl a fakt jsme se těšili na to, až budeme v lepší hale a diváci tak budou mít z volejbalu daleko lepší zážitek. Z celkového pohledu mě to celé mrzí.

Mění se tím pádem cíle klubu na nacházející sezonu?
Ještě jsem s prezidentem Janem Divišem nemluvil o plánech. Ale my jsme i tak měli cíle opět vysoké, být na špičce extraligy a dostat se co nejdále jak v lize, tak i v poháru. Díky tomu, že bychom měli hrát v jiné hale, chtěli jsme ještě více obehrávat mladé hráče. To se ale nezmění, už dříve jsem si říkal, že budu dávat například více prostoru Šotolovi. I Polák je teď členem kádru A týmu u nároďáku, takže i on bude hrát víc. To bude platit i nadále.   


 

Další zápas

16.10.2018 17:45
 

České Budějovice - Odolena Voda
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.