Trenérské soustředění VK České Budějovice aneb jak sjednotit 10 volejbalových názorů

26.06.2020Vojtěch Zach

VK České Budějovice má 10 chlapeckých (mužských) družstev. Představte si kaskádu od přípravky až po A mužstvo a všichni trenéři by měli mít vlastně stejný nebo hodně podobný názor na volejbal. To je samozřejmě utopie a není tomu tak, takže každý rok já (Vojtěch Zach) jako šéftrenér mládeže pořádám takzvané „Trenérské soustředění“, které má za úkol vysvětlit si, co má jaké družstvo v celé kaskádě za úkol ve všech volejbalových oblastech (podání, příjem, útok, pole, blok, náhra atd.).

Trenérské soustředění VK České Budějovice aneb jak sjednotit 10 volejbalových názorů

Já se pasuji do role arbitra v případě konfliktních názorů a pak do role strážce té kaskády. Ono se to lehko řekne, ale samozřejmě to tak úplně nefunguje. Vlivů na děti je opravdu strašně moc a to jakým tempem se zlepšují je někdy na trenérovi a někdy na to nemá trenér sebemenší vliv. Takže jde hlavně o to, aby se v základních technikách postupovalo jednotně a aby se sjednotil systém hry. Ta hlavní práce je vždy na dětech samotných a na jejich přístupu.

Letošní soustředění mělo dvě klíčová témata a to příjem a úderová technika (útok). Po pátečním příjezdu jsme s trenéry vedli debatu o jiné části volejbalového příběhu a to o nahrávačích (složité a výbušné téma). V sobotu po snídani jsme se vrhli na hlavní témata a skončili s nimi v neděli ve 12:00. Celkem jsme strávili v tělocvičně ukázkami a vysvětlováním 10 hodin, což považuji za slušně odvedenou práci. Výsledkem je tří stránkové shrnutí a další část takzvané „Zelené knihy metodiky VK ČB“, kterou již třetím rokem tvoříme.

V této nelehké době jsme s trenéry užili i hodně srandy, zasmáli se mnoha historkám, jak z volejbalového prostředí, tak ze života samotného. Věřím, že toto setkání mělo smysl a bude přínosem pro práci s dětmi ve Volejbalovém klubu České Budějovice. Za rok na viděnou.
Vojtěch Zach - šéftrenér mládeže  

 

Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.