Aktuální zpráva 2. 11. 2019

Třísetová bitva proti Zlínu

Ve svátečním „dušičkovém“ večeru se ve Sportovní hale v Českých Budějovicích zahřály i dušičky volejbalových příznivců, kteří se přišli podívat na utkání Jihostroje se Zlínem.

VK Jihostroj České Budějovice – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

Počet diváků: 1230

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Todua, De Amo, Michálek, Mach, Šotola, Mechkarov, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Zmrhal, Fila,

Hosté: Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Varous, Motyčka, Lamri, Kozak,

Vyjádření:

Domácí:

Radek Mach(kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem rád, že jsme to zvládli. A že jsme si celý zápas dokázali udržet tlak na servisu, což nám hodně pomohlo.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Dneska dá se říct jednoznačné vítězství. S menším zádrhelem ve třetím setu. Zlín začal solit servis a vyšel mu. Tam jsme malinko polevili. Je vidět, že nemůžeme polevit proti žádnému soupeři.“

Hosté:

Michal Čechmánek (kapitán Fatra Zlín): Každý set jsme se zlepšovali. Nicméně to na domácí stále nestačilo. Největší problém bych viděl v tom, že nedokážeme mít vyrovnanou obranu.“

Roman Macek (trenér Fatra Zlín): „Začali jsme celkem odvážně, ale všechny sety pak byly jak přes kopírák. Jihostroj vždy udělal sérii bodů a to rozhodlo.“

Popis utkání:

První set se do stavu 9:9 vyvíjel vyrovnaně. Pak se dostal na servis španělský nahrávač v domácích službách a Jihostroj odskočil na pohodlný sedmibodový rozdíl. Koncovka setu byla jasnou záležitostí Českých Budějovic.

Jihočeši se i ve druhém dějství opírali o výborné podání, přímými body se blýskl Marek Šotola a Martin Mečkarov. Domácí, kteří se připravují na těžké zápasy Ligy mistrů, si vyzkoušeli řadu útočných kombinací, na palubovku se dostal smečař Marek Zmrhal.

Jihostroj předváděl spolehlivý soustředěný výkon. Hosté z Moravy se ve třetím setu nakrátko ujali vedení, když se Navláčilovi podařilo několikrát zastavit útok domácích blokem. Pak se iniciativy chopili opět Budějovičtí a tříbodové vítězství si už nenechali vzít. Mečbol proměnil smečí ze středu sítě kapitán Radek Mach.