VIDEO: Hráči Jihostroje diskutují online s dětmi ze základních škol

18.11.2020Klub

V koronavirové době, kdy nemohou žáci do škol, přichází volejbalový klub Jihostroj ve spolupráci s českobudějovickými základními školami s projektem „Online hodina tělocviku“.

VIDEO: Hráči Jihostroje diskutují online s dětmi ze základních škol

Profesionální volejbalisté natočili pro děti výuková videa, v nichž názorně předvádějí, jak se mohou v domácích podmínkách hravou formou hýbat a udržovat v kondici. Následně probíhá online diskuze s hráči, během níž se mohou děti volejbalistů zeptat na cokoliv, co je zajímá. „Děti od nás dostanou předem materiál v podobě výukových videí, při online debatách si pak o tom mohou s hráči popovídat,“ vysvětluje šéftrenér mládeže Vojtěch Zach.

Online debata proběhla zatím na dvou školách a měla velký úspěch. „Jsme velice potěšeni tím, jakou odezvu na online hodiny tělocviku dostáváme. Je vidět, že tato forma je pro děti zajímavá. Přece jen každý den nemají možnost popovídat si s profesionálními hráči volejbalu. Při těchto debatách navíc poznají, že i hráči Jihostroje jsou normální kluci,“ popisuje Zach jedinečnost projektu, za který klub sklízí pozitivní ohlasy.

Jihostroj plánuje zrealizovat projekt se všemi základními školami v Českých Budějovicích. „Je to zhruba deset škol, jednání stále probíhají a školy se nám dokonce i samy hlásí,“ pochvaluje si organizátor projektu Vojtěch Zach. Během dosavadní zkušenosti už stihl také vysledovat, že děti se opravdu nebojí hráčů ptát a míra interakce je vysoká. „Jeden z našich postřehů je, že děti jsou při těchto online hodinách otevřenější,“ přikyvuje. Děti jsou navíc ke svým dotazům motivovány, kdo položí nejlepší otázku, obdrží od klubu tričko a roušku.

Povídání s dětmi si pochvalují i samotní hráči Jihostroje, kteří se dětem rádi svěřují se svými zážitky. Například Petr Michálek dětem ukázal svou lego stavebnici a nabízel pomoc při stavbě té jejich. „Moc se mi tento projekt líbí. Snažit se zpestřit žákům tělocvik je pěkná myšlenka. Těším se, až se tohoto projektu budu sám moct zúčastnit, popovídat si s dětmi a třeba jim něco předat,“ přidává svůj názor kapitán Jihostroje Radek Mach.

 

Další zápas

05.12.2020 18:00
Sportovní hala

Jihostroj - Příbram
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.